OPET IH VUČE

Dva gola Mandžukića za trijumf Wolfsburga

15.10.2011 u 20:20

Hrvatski nogometaš Mario Mandžukić još je jednom bio junak Wolfsburga koji je u utakmici 9. kola Bundeslige, pred svojim navijačima, pobijedio Nürnberg sa 2-1

Hrvatski nogometaš Mario Mandžukić još je jednom bio junak Wolfsburga koji je u utakmici 9. kola Bundeslige, pred svojim navijačima, pobijedio Nürnberg s 2-1

Bila je to treća pobjeda Wolfsburga zaredom na domaćem travnjaku (nakon Schalkea i Kaiserslauterna), a ove je subote oba pogotka za njih postigao Mandžukić. Bili su to njegov četvrti i peti pogodak u sezoni, a u 83. minuti je mirno izveo jedanaesterac kojim je osigurao pobjedu.

U 25. minuti je Mandžukić 'prodao' suparniku svoj specijalitet ove sezone. Opet je bio na pravom mjestu, 'poklonio' se i s nekoliko metara glavom svladao vratara Nürberga. Gosti nisu potonuli nakon primljenog pogotka, a u 70. minuti su došli i do izjednačenja. No, Mandžukić je imao odgovor i na to, te je oplemenio pogotkom prekršaj nad Dejagahom u šesnaestercu Nürnberga. U napadu Wolfsburga su svih 90 minuta igrali Hrvati Mandžukić i Lakić.

Bayern je u devetom kolu ostvario i sedmu pobjedu, a obrana i vratar Neuer su opet ostali 'čisti'. Bayern je u Münchenu pobijedio Herthu 4-0, a već nakon trinaest minuta igre je bilo visokih 3-0. Mario Gomez je postigao dva gola, Ribery jedan uz dvije asistencije, dok je Ivica Olić ušao u igru u 75. minuti. Drugi Hrvat kod Bavaraca, Danijel Pranjić, s klupe za pričuve je odgledao utkamicu.

Najvruće je bilo u Mönchengladbachu gdje su Borussija i Bayer igrali bez pobjednika 2-2. Gosti su vodili 1-0, ali je domaćin okrenuo rezultat i u 72. minuti poveo 2-1. Imali su u tom trenutku igrači Borussije i igrača više (isključenje Castra), ali su gosti iz Leverkusena izjednačili tri minute prije kraja golom Schürrlea.