KVALIFIKACIJE ZA SP

Uvjerljive pobjede Argentine i Urugvaja

08.10.2011 u 11:37

Nogometne reprezentacije Argentine i Urugvaja ostvarile su uvjerljive pobjede na startu južnoameričkih kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2014. godine. Argentina je u Buenos Airesu pobijedila Čile 4:1, dok je Urugvaj u Montevideu slavio protiv Bolivije 4:2

Junak argentinske pobjede na stadionu Monumental bio je napadač Real Madrida Gonzalo Higuain koji je zabio tri gola (7, 52, 63), dok je jedan djelo Lionela Messia. Bio je to prvi gol zvijezde Barcelone u dresu 'gauča' nakon skoro 30 mjeseci posta. Posljednji pogodak u dresu nacionalne vrste Messi je zabio ožujku 2009. protiv Venezuele. Nakon toga nanizao je devet susreta bez gola, pet na World Cupu u Južnoj Africi, a četiri na Copa Americi. Strijelac za Čile bio je Matias Fernandez (60).

'Odigrali smo solidnu utakmicu, posebice u veznoj liniji i fazi napada. Napokon smo bili učinkoviti,' kazao je argentinski izbornik Alejandro Sabella.

Južnoamerički prvak Urugvaj je već u prvom poluvremenu zabio tri gola Boliviji, a u nastavku još jedan. Strijelci za Urugvaj bili su Luis Suarez (3), Diego Lugano (25, 71) i Edinson Cavani (34), a za goste Rudy Cardozo (17) i Marcelo Martins (87-11m).

Peru je otvorio kvalifikacije pobjedom protiv Paragvaja 2:0, a oba gola zabio je Paolo Guerrero (47, 73), a identičnim rezultatom je Ekvador na svom terenu pobijedio Venezuelu.

U južnoameričkim kvalifikacijama za SP 2014. sudjeluje devet reprezentacija jer je Brazil kao domaćin već osigurao nastup na World Cupu. Prve četiri reprezentacije izborit će direktan plasman na SP, dok peti ide u dodatne kvalifikacije.

REZULTATI:

Peru - Paragvaj 2:0 (Paolo Guerrero 47, 73)
Argentina - Čile 4:1 (Higuain 7, 52, 63, Lionel Messi 25 / Fernandez 60)
Urugvaj - Bolivija 4:2 (Suarez 3, Lugano 25, 71, Cavani 34 / Cardozo 17, Martins 87-11m)
Ekvador - Venezuela 2:0 (Ayovi 14, Cristian Benitez 27)

Argentina - Čile 4:1