SERIE A

Napoli s 3:0 ponizio Inter na San Siru

01.10.2011 u 22:48

U susretu 5. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je kao gost na San Siru uvjerljivo svladao Inter sa 3:0 (1:0)

Utakmicu je odlučila 41. minuta kada je sudac ogleda definitivno pogriješio. Prekršaj koji je igrač Intera Obi napravio nad Slovakom Hamšikom je postojao, ali definitivno izvan šesnaesterca. No, suđen je jedanaesterac, kao i drugi žuti, odnosno, crveni karton Obiju. Hamšik nije realizirao udarac s bijele točke, ali je zato sjajno utrčao Campagnaro i zakucao u bliži kut za 1-0.

Ta pogreška je potpuno iznervirala domaćina, pa je vratar Julio Cesar dobio žuti karton, trener Claudio Ranieri crveni, a što je još gore po Inter, ostavio je debelog traga na njihovoj igri.

Potpuno bezuspješno je Inter u nastavku pokušao napadati s igračem manje i ostavio u obrani mnogo prostora kojeg su golovima kaznili Maggio u 57. i Hamšik u 75. minuti.

Inter je time ostao na samo jednoj pobjedi ove sezone u Seriji A, dok je Napoli nakon pobjede protiv Milana bacio i drugu milansku momčad na koljena ove sezone. Također, Napoli je nakon nepotpunog kola zasjeo i na prvo mjesto ljestvice.

U drugoj subotnjoj utakmici Roma je svladala Atalantu sa 3:1 (2:0). Golove za Romu postigli su Krkić (20), Osvaldo (31) i Fabio Simplicio (81), a strijelac za Atalantu bio je Denis (48).