RUSKA PREMIERLIGA

Pletikosa sačuvao mrežu u pobjedi Rostova

01.10.2011 u 20:44

Vratar hrvatske nogometne reprezentacije Stipe Pletikosa odradio je cijelu utakmicu u domaćoj pobjedi svog Rostova protiv Krilja Sovjetova 1:0 u ogledu 26. kola ruskog prvenstva

Pogodak vrijedan sedme prvenstvene pobjede za Pletikosinu momčad postigao je Smolnikov u 86. minuti.

Rostov na ljestvici ruske Premierlige zauzima 10. mjesto s 28 bodova.

Josip Knežević, 22-godišnji hrvatski vezni igrač Amkara iz Perma, igrao je na gostovanju svoje momčadi kod Volge do 74. minute. Utakmica je završila rezultatom 0:0. Bio je to prvi ogled u kojem je Amkar vodio crnogorski 43-godišnji stručnjak Miodrag Božović, koji je u četvrtak bio imenovan za novog trenera.

Božović je s momčadi Amkara bio vrlo uspješan 2008. godine. Nakon toga vodio je Moskvu i Dinamo Moskvu.