Ćirini 'ratnici' usred Genka pobijedili Belgiju

• Autor: Hina
  • 29.3.2009 12:05:36
  • 28.3.2009 22:56:36

U subotu su nastavljene kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo koje će se 2010. godine održati u Južnoj Africi. Ćiro i njegova BiH pobijedili su Belgiju, dok je Francuska na jedvite jade golom Riberyja svladala Litvu

U izuzetno važnoj utakmici koja se odigrala u Genku Bosna i Hercegovina pobijedila je Belgiju sa 4:2 i tako zadržala objektivne šanse za odlazak na Svjetsko prvenstvo. Pobjedu su izabranicima Ćire Blaževića donijeli Edin Džeko (sedam), Sanel Jahić (74), Zlatan Bajramović (80) i Zvjezdan Misimovi (86), dok su strijelci za Belgiju bili Moussa Dembele (65) i Wesley Sonck (89pen).

Belgija - BiH 2:4
BiH je sada druga u skupini s devet bodova, dok ih elgija ima sedam.

Srpski nogometaši su u dvoboju 7. kvalifikacijske skupine u gostima u Constanti pobijedili Rumunjsku sa 3:2.
U uzbudljivom dvoboju pogotke su za domaće dali Ciprian Marica (50) i Dorel Stoica (74), dok su strijelci za Srbiju bili Milan Jovanović (18), Dorel Stoica (44-ag) i Branislav Ivanović (59).

Srbija je ostala prva sa 12 bodova, dok je Rumunjska predzadnja sa svega četiri boda.

U dvoboju 9. kvalifikacijske skupine za SP 2010. nogometaši Nizozemske su u Amsterdamu svladali Škotsku sa 3:0 pogocima Klaasa Jan Huntelaara (30), Robina van Persiea (45+1) i Dirka Kuyta (76-pen).

Nizozemci imaju maksimalnih 12 bodova, a Škoti četiri.

Slovenija je pred svojim gledateljima remizirala s Češkom odigravši bez pogodaka 0:0. Njemačka je pak u svojoj 4. skupini bez većih problema svladala Lihtenštajn sa 4:0 pogocima Michaela Ballacka (4), Marcella Jansena (8), Bastiana Schweinsteigera (48) i Lukasa Podolskog (49)

Na prepunom stadionu u Podgorici Crna Gora je poražena od Italije sa 2:0, u sklopu 8. kvalifikacijske skupine. Pogotke za 'azzurre' postigli su Pirlo u 11. te Pazzini u 73. minuti.
Teže od očekivanog Francuzi su pobijedili Litvu u ogledu 7. kvalifikacijske skupine. Jedini pogodak u Kaunasu postigao je Franck Ribery u 67. minuti.