FRANCUSKO PRVENSTVO

Upozorenje Dinamu: Lyon pregazio Bordeaux

24.09.2011 u 21:29

Nogometaši Lyona, idući protivnik zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka, pobijedili su u 8. kolu francuskog nogometnog prvenstva, Le Championnata, momčad Bordeauxa s uvjerljivih 3-1

Trener Lyona Remi Garde je protiv Bordeauxa vrlo vjerojatno izveo momčad koja će nastupiti i u utorak u susretu Lige prvaka protiv zagrebačkog Dinama. Bila je to vrlo impresivna predstava momčadi iz Lyona koja je u vodstvo stigla već na samom startu utakmice, točnije u 7. minuti, preko Gomisa na asistenciju Michela Bastosa. Strijelac prvog, bio je i strijelac drugog pogotka u 32. minuti prvog djela, a s tim se rezultatom (2-0) i otišlo na 15-minutnu pauzu.

Nastavak je ponudio više-manje istu sliku prvog djela, a dominacija Lyona rezultatski je došla do izražaja u 64. minuti preko asistenta za prvi gol, Michela Bastosa. Na samom kraju utakmice gosti su preko Anthonyja Modestea, iz jedanaesterca, uspjeli samo ublažiti poraz.

Lyon je igrao u sastavu: Rémy Vercoutre - Anthony Réveillere, Bakary Koné, Dejan Lovren, Aly Cissokho - Kim Källström, Maxime Gonalons (od 80. Gueida Fofana), Alexandre Lacazette, Clément Grenier, Michel Bastos (od 69. Jimmy Briand) - Bafétimbi Gomis (od 74. Ishak Belfodil), Alexandre Lacazette.

Prvak Francuske Lille prosuo je bodove na domaćem terenu u posljednjim trenucima utakmice protiv Lorienta, odigravši 1-1. Ovoljetno pojačanje iz engleske lige, Joe Cole, postigao je svoj prvijenac i doveo domaćine u vodstvo u 35. minuti utakmice. Nakon toga izgledalo je da će Lille uspjeti održati rezultatsku premoć do kraja susreta, međutim, u trećoj, ujedno i posljednjoj, minuti sudačke nadoknade džoker s klupe Monnet-Paquet donio je bod gostima, a tugu domaćim igračima i navijačima pogotkom za 1-1.

Prošlogodišnji viceprvak prvenstva Marseille nastavlja s lošim igrama. Ovoga puta remizirali su na gostovanju kod Valenciennesa primivši pogodak u posljednjoj minuti sudačke nadoknade. Diawara je doveo Marseille u vodstvo u 16. minuti, ali sve što je njegova momčad dobro napravila u 91 minuti poništio je Jose Saez pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Nogometaši PSG-a nastavljaju s vrlo dobrim igrama u Le Championnatu. U sklopu 7. kola slavili su na gostovanju kod do tada vodeće momčadi prvenstvene ljestvice, Montpelliera, s 3-0...

Dvostruki strijelac za Parižane bio je ovoljetna najskuplja investicija Javier Pastore koji je u Pariz stigao za 43 milijuna eura. Goste je u vodstvo doveo Kevin Gameiro u 39. minuti utakmice, nakon vrlo lijepog ubacivanja Nenea s lijeve strane PSG-ovog napada. Samo četiri minuta kasnije, prekrasnim volejem na ubacivanje Tienea, na 2-0 povisio je Pastore svojim trećim pogotkom sezone u šestoj ligaškoj utakmici.

Mreže su nakon tog pogotka mirovale sve do 80. minute, kada je nakon katastrofalne pogreške Montpellierovog vratara Jourdrena, koji je krivo procijenio let lopte koja ga je preskočila, Pastore postigao svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 3-0. Na samom kraju susreta domaći igrač Olivier Giroud postigao je prekrasan pogodak škaricama od grede, nakon vrhunskog primanja na prsa, ali mu je linijski sudac neopravdano poništio sasvim regularan, te prvenstveno prekrasan pogodak.

Ovom pobjedom PSG je zasjeo na vrh prvenstvene ljestvice, te zajedno s Lyonom, s kojim imaju isti broj bodova te identičnu gol-razliku, dijele prvo mjesto.