BUNDESLIGA

Pogodak Perišića u pobjedi Borussije

25.09.2011 u 15:37

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić postigao je zgoditak za Borussiu Dortmund koja je u gostima u 7. kolu Bundeslige svladala Mainz s 2:1.

Perišić je pogodio u 64. minuti za izjednačenje, a pobjednički zgoditak postigao je Pizczek u zadnjim sekundama dvoboja. Prvak je pobjedom došao na osmo mjesto sa šest bodova manje od vodećeg imenjaka iz Moenchengladbacha.

Wolfsburg je i s igračem manje slavio protiv Kaiserslauterna s 1:0 pogotkom Dejagaha (60) nakon što je šest minuta ranije isključen Kirgiakos. Srđan lakić je odigrao cijeli susret protiv svog dojučerašnjeg kluba, a Mario mandžukić je u igru ušao u 46. minuti. Borussia Mönchengladbach nastavlja sa sjajnim nizom, a pobjedom kod kuće protiv Nuernberga (1:0) Borussia je opet na čelu Bundeslige.

Schalke je u najboljoj utakmici slavio protiv Freiburga s 4:2.

U derbiju 7. kola Njemačke lige Bayern je u Muenchenu porazio Bayer Leverkusen s 3:0 i vratio se na čelo Bundeslige s 18 bodova i gol-razlikom 21:1.

Bayernu su pobjedu donijeli T. Müller (5), Van Buyten (19) i Robben (90), a za Bavarce nisu bili u sastavu Ni Ivica Olić ni Danijel Pranjić.

Schalke 04 - Freiburg 4:2
FC Augsburg - Hannover 0:0
B. Mönchengladbach - Nürnberg 1:0
Mainz - Borussia Dortumnd 1:2
Wolfsburg - Kaiserslautern 1:0

1. Bayern München 7 6 0 1 21:1 18
2. Borussia Mönchengladbach 7 5 1 1 9:3 16
3. Werder Bremen 6 4 1 1 12:6 13