DINAMOV PROTIVNIK

Ajax u Eindhovenu izborio vrijedan remi

18.09.2011 u 16:38

Nogometaši PSV-a i Ajaxa odigrali su bez pobjednika (2-2) u derbi-utakmici šestog kola nizozemske nogometne lige

Izborili su suparnici zagrebačkog Dinama u D skupini Lige prvaka remi na Philippsovu stadionu iako su dvaput gubili. Domaće su u vodstvo dovodili Slovenac Tim Matavž već u drugoj minuti te Georginio Wijnaldum u 55. Izjednačavali su sjajni mladi islandski centarfor Kolbeinn Sigthorsson u četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, te Dmitrij Buljikin u 79. minuti. Pogotke za momčad Franka de Boera zabila su, dakle, obojica ovoljetnih pojačanja.

Prvo se poluvrijeme igralo punih 60 minuta jer je igra bila prekinuta 13 minuta zbog teže ozljede domaćeg vratara, Poljaka Przemyslawa Tytona, kojeg je pri obrambenoj akciji, uklizavajući pri maksimalnoj brzini, koljenom u glavu pogodio suigrač Timothy Derijck. Nesretni je golman ostao bez svijesti. Otpremljen je u bolnicu nakon što su ga članovi liječničke službe njegova kluba oprezno imobilizirali.

Kasnije je povratio svijest, ali ozbiljnost ozljede zasad još nije poznata.

Poljaka, inače drugog golmana kluba pristiglog ovog ljeta iz Rode, zamijenio je treći vratar Khalid Sinouh. Prvi čuvar mreže Šveđanin Andreas Isaksson, nije konkurirao za meč zbog ozljede.

Ranije se tijekom prvog poluvremena ozlijedio 19-godišnji Ajaxov branič Nicolai Boilesen.

Ajax je igrao u sastavu: Vermeer - Van der Wiel, Alderweireld, Verthongen, Boilesen (od 18. Enoh) - Eriksen, Anita (od 68. Blind), De Jong - Janssen, Boerrigter, Sigthorsson (od 62. Buljikin).