SLAB START

Maradona poražen u debiju na klupi Al Wasla

16.09.2011 u 10:12

U prvom dvoboju ovosezonskog Etisalat Emirates Cupa, jednoga od nogometnih kup-natjecanja u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, Al Jazira je pogotkom u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena pobijedila Al Wasl 4-3

Riječ je o debitantskom nastupu Diega Maradone na klupi poražene momčadi kad su službene utakmice u pitanju. Maradonina je momčad igrala hrabro i sustigla 3-1 vodstvo aktualnih prvaka, no Brazilac Bare slomio je srce nekad najboljem nogometašu svijeta zabivši gol odluke po isteku 90. minute.

Sva je tri gola za Maradoninu momčad, goste na Mohammed bin Zayed stadionu u Abu Dhabiju, zabio Maradonin sunarodnjak Donda, kojeg je upravo bivši argentinski izbornik doveo prije nekoliko dana.

Maradona je, opet noseći ručni sat na svakoj ruci, emotivno proslavio drugi Dondin pogodak. Uveseljavao je publiku Argentinac žongliranjem, svadio se sa četvrtim sucem kad nije bio zadovoljan sudačkim odlukama, te cijelo vrijeme strastveno, praktički navijački, pratio utakmicu.

'Čestitam mojim igračima jer su odigrali odličnu utakmicu. U drugom smo poluvremenu igrali samo mi, Al Jazira nije postojala. Nama nije sviran očigledan 11-erac, dok su njima sudac priznao treći pogodak iako je postignut iz također očiglednog zaleđa. Trebalo je završiti 3-3', rekao je trener Al Wasla.

Maradona je s Al Waslom dogovorio suradnju u svibnju, baš na dan kad je klub iz Dubaija izgubio od Al Jazire 4-0.