LIGA PRVAKA - 1. KOLO

Može li Dinamo šokirati veliki Real?

14.09.2011 u 20:15

Hrvatski prvak Dinamo danas (20.45) igra utakmicu prvog kola Lige prvaka. U ispunjenom Maksimiru gostuje deveterostruki prvak Europe madridski Real. Mogu li Jurčićevi izabranici iznenaditi saznajte u tekstualnom prijenosu tportala

Nakon 12 godina Dinamo opet igra u skupinama najbogatijeg nogometnog natjecanja. Prvi suparnik je moćni Real koji u svojoj svlačionici ima kada vrijedan više od pola milijarde eura. Dinamo će uz pomoć 30 tisuća navijača pokušati šokirati ugledne goste iz Madrida, ali u utakmicu 'kraljevski klub' predvođen Cristianom Ronaldom je veliki favorit.

Dinamo: Kelava – Tomečak, Tonel, Vida, Ibanez – Leko, Badelj, Calello, Kovačić – Sammir – Rukavina
Real: Casillas - Carvalho, Pepe, Ramos, Marcelo - Coentrao, Alonso, - Ozil, Ronaldo, Di Maria - Benzema.

Dinamo - Real Madrid 0:1

90+4 - kraj utakmice
90+3' - Ibanez je izdaleka poslao loptu nebu pod oblake
90+2' - Pepe je požutio
90+2' - Ronaldov slobodnjak lako je Kelava ukrotio
90' - četiri minute sudačke nadoknade
88' - ubačaj Leke Coentrao izbija u korner, a nakon njega Tonel je glavom pucao pored gola
87' - Šitum je ušao umjesto Calella
86' - Kelava je skinuo novi pokušaj Ronalda
82' - Arbeloa umjesto Benzeme
80' - opet Kelava, skinuo je veliku priliku Ronalda
79' - opsada Realovih vrata, nakon kornera Leko je glavom pucaio slabo u Casillasa
78' - Diarra je zamijenio Di Mariju
78' - izlazi Ozil, ulazi Higuain
77' - Sammir je ubacio za Tomečaka, a njegov volej je završio u Ramosovom tijelu
75' - Beqiraj je ušao u igru umjesto Rukavine
74' - Kelava skida još jedan zicer Benzemi
73' - Marcelo je dobio drugi žuti karton zbog simuliranja, Dinamo ima igrača više
71' - Sammir je prošao Ramosa, a na njegovu povratnu loptu Badelj je zakasnio
70' - Casillas je u zadnji tren skinuo loptu s glave Rukavine, a Pokrivačev udarac je blokiran
70' - Marcelo je pokosio Tomečaka i požutio
67' - ubačaj Ronalda, ali Vida izbacuje u korner nakon kojeg su 'modri' otklonili opasnost
66' - korner za Dinamo, ali Casillas je to riješio
65' - Ibanez izbija u korner ispred Di Marije
64' - Pokrivač je požutio
63' - džon Leke na Ronaldu, ali je dobro prošao, jer nije dobio drugi žuti karton
63' - Pokrivač je ušao umjesto Kovačića
60' - ubačaj Reala, kelava je promašio loptu i rukama pogodio S. Ramos, ipak će Španjolcu biti dobro
57' - Tomečak je pronašao Sammira koji je želio nasamriti dva braniča Reala, no njegov potez nije uspio
55' - nova čudesna obrana Kelave
54' - fenomenalna reakcija Kelave koji je spriječio pogodak Ronalda
53' - GOOOOL - 0:1 - Di Maria je pogodio Kelavin gronji desni kut nakon dodavanja Marcela
50' - nekoliko pogrešnih dodavanja s obje strane
47' - situacija koja je mirisala na pogodak, Rukavina je predugo oklijevao i i nije bilo posla za Casillasa
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45+3' - kraj prvog dijela
45+3' - Xabi Alonso je loše izveo 'skraćeni korner'
45+2' - Sammirov udarac s lijevog vrha šesnaesterca završio je daleko od gola
45' - Benzema je u priliku gurnuo Marcela koji je prebacio Kelavu, ali i cijela vrata
43' - Ibanez je izborio slobodnjak, ali Sammirov ubačaj odlazi u ruke Casillasa
40' - Real nije pucao nego je Xabi pronašao usamljenog Di Mariju na 12 metara, a on je srećom promašio cijelu loptu
39' - Leko je dobio žuti karton, Real ima slobodnjak na rubu šesnaesterca, na lijevoj strani
35' - Kelava je prije Ronalda na lopti, Portugalac ga je zakvačio nogama
33' - kakva prilika, sjajna asistencija za Rukavinu koji je pobjegao čuvaru, ali je pucao ravno u Casillasa
33' - Tomečak je s desna iskosa snažno opalio, ali nije bilo precizno
32' - Real je tražio 11-erac nakon duela Vide i Marcela, sudac se nije oglasio
29' - benzema je izbacio dva domaća braniča, gurnuo loptu za DiMariju, a njegov udarac iz blizine brani Kelava, u nastavku akcije i Ozil je dobro pucao, a Kelava gotovo sa zemlje opet barni
27' - prejaka Badeljeva lopta za Rukavinu
24' - prvi Realov korner, Dinamo se dobro obranio
22' - Dinamo je malo primirio Real, Ibanezov ubačaj bio je zamalo previsok za Rukavinu
17' - kontra Reala, gužva u petercu, ali lopta je na kraju kod Kelave
15' - Ronaldova povratna lopta, a Benzema iskosa s 13 metara puca opet preko gola
14' - Sammirov ubačaj očistio je Pepe
13' - Ibanezov udarac je blokiran, novi korner
12' - Benzema je izbjegao zaleđe i pogodio gredu
11' - Coentrao je izbacio iz igre Calella i pucao preko gola
10' - Coentrao je pronašao Ozila koji iz prve šalje loptu preko grede
6' - Sammir je prvozoao nekoliko igralča Reala, za novi korner iz kojeg se nije ništa izrodilo
3' - slab i neprecizan udarac Tomečaka
3' - velika prilika za Real, Xabi je izbacio u priliku Ronalda koji pred Kelavom puca pored gola
2' - Kovačićeva lopta za Tomečaka koji ubacuje u šesnaesterac, ali tamo nema nikoga
2' - Sammir je izveo korner, Badeljev volej je otišao visoko preko gola
1' - prvi napad Dinama, Rukavina je izbjegao zaleđe, ali je Pepe blokirao njegov pokušaj da gurne Sammira u izglednu situaciju
1' - počela je utakmica