U PIREJU DOSTA REMI

Latvija zaustavila Grke, Hrvatska na vrhu

06.09.2011 u 22:16

Latvija je izgubila mogućnost odlaska na Euro, ali nije ih to omelo da odigraju poštenu utakmicu protiv Grka, izvuku remi (1:1) i pomognu kolegama iz Hrvatske da se vrate na čelo ljestvice

Grci su i nakon osam kola ostali jedina neporažena selekcija skupine, ali opet Bilićevoj ekipi gledaju u leđa. Zaslužan za taj podatak je veznjak moskovskog CSKA Cauna koji je zabio u 19. minuti i poremetio planove Grka.

Grčka je izjednačila golom Papadopoulosa u 84. minuti, ali potpuni preokret nisu uspjeli izrežirati. Oba gola došla su nakon lijepih reakcija na odbijance, a Grci nisu stvorili dovoljan broj prilika da imaju za čime konkretno žaliti. nakon osam odigranih dvoboja Hrvatska ima 19 bodova, a Grci su skupili bod manje.

Hrvatska na balkanskom poluotoku gostuje 7. listopada u 21,30. Tada u Pireju pobjedom bi i matematički osigurali izravan plasman na Euro, a u slučaju remija ostala bi 'meč lopta' protiv Latvije na riječkoj Kantridi četiri dana kasnije.