HRVATI U EUROPSKOJ LIGI

Pamić zabio i ispao, 'aut' i Jelavićev Rangers

26.08.2011 u 08:40

Hrvatski nogometni reprezentativac Manuel Pamić bio je strijelac za prašku Spartu u uzvratnom dvoboju 4. pretkola Europske lige protiv rumunjskog Vasluija, ali njegov pogodak nije bio dovoljan da njegovu momčad odvede u natjecanje po skupinama

Pamić je postigao pogodak u 59. minuti za pobjedu od 1:0, ali kako je prva utakmica prije tjedan dana završila pobjedom rumunjskog sastava od 2:0 to nije bilo dovoljno za prolaz. Pamić je odigrao čitavu utakmicu za Spartu.

Vedran Ćorluka odigrao je čitavu utakmicu, a Niko Kranjčar je ušao u igru u 61. minuti za Tottenham Hotspur koji je na svom White Hart Laneu odigrao protiv škotskog Heartsa 0:0, te je prošao dalje zahvaljujući 5:0 pobjedi iz prvog dvoboja. Luka Modrić nije kandidirao za nastup u dresu Tottenhama.

Ognjen Vukojević igrao je čitavu utakmicu za Dinamo iz Kijeva koji je u uzvratnom dvoboju kao domaćin svladao bugarski Litex sa 1:0, te se plasirao dalje ukupnim rezultatom 3:1.

Nikola Kalinić odigrao je čitavu utakmciu, dok je Ivan Strinić ušao u igru u 56. minuti za Dnipro koji je svladao Fulham sa 1:0, ali se oprostio od daljnjeg natjecanja zbog 0:3 poraza iz prve utakmice.

Nikica Jelavić odigrao je čitavu utakmicu za Rangers koji je u uzvratu protiv Maribora odigrao 1:1, te tako nije uspio nadoknaditi poraz od 1:2 iz prve utakmice.

Ivica Vrdoljak odigrao je kao kapetan čitavu utakmicu za Legiju iz Varšave koja je sa 3:2 kao gost svladala Spartak iz Moskve, te se ukupnim rezultatom 5:4 plasirala u daljnje natjecanje.

Dario Krešić branio je čitavu utakmicu za PAOK koji je odigrao 1:1 na gostovanju protiv Karpatija, te se plasirao dalje s ukupnih 3:1.

Kaja Rogulj ušao je u igru u 86. minuti za Austriju iz Beča koja se usprkos 0:1 porazu protiv rumunjskog gaz Metan Mediasa plasirala u daljnje natjecanje zbog 3-1 pobjede iz prve utakmice.

Pamićev gol nije bio dovoljan

REZULTATI UZVRATNIH UTAKMICA 4. PRETKOLA (zvjezdicom su označeni klubovi koji su se plasirali dalje, u zagradama su rezultati prvih utakmica):
Dinamo Bukurešt (Rum) - Vorskla* (Ukr) 2-3 (1-2)
Spartak Moskva (Rus) - Legia* (Polj) 2-3 (2-2)
*Rennes (Fra) - Crvena zvezda (Srb) 4-0 (2-1)
*PSV Eindhoven (Niz) - Ried (Aut) 5-0 (0-0)
*AEK Larnaka (Cip) - Rosenborg (Nor) 2-1 (0-0)
*Dinamo Kijev (Ukr) - Litex (Bug) 1-0 (2-1)
Gaz Metan Medias (Rum) - Austria Beč* (Aut) 1-0 (1-3)
Spartak Trnava (Svk) - Lokomotiv Moskva* (Rus) 1-1 (0-2)
Dinamo Tbilisi (Gru) - AEK Atena* (Grč) 1-1 (0-1) (produžetak)
Young Boys (Švi) - Braga* (Por) 2-2 (0-0)