SRAZ PROTIV MALMÖA

Dinamo slavio 4:1 protiv Malmöa

17.08.2011 u 20:20

Dugo iščekivanje je završilo. Dinamo će danas s početkom u 20.40 sati protiv švedskog Malmöa odigrati prvu utakmicu zadnje runde kvalifikacija za toliko željenu Ligu prvaka.

Dinamo - Malmö4:1(1:1)
Strijelci: 1:0 Sammir (4'), 1:1 Mehmeti (17'), 2:1 Rukavina (56'), 3:1 Sammir (60'), 4:1 Beqiraj (84')

90' završila je utakmica
90'
Sammir je uz ovacije napustio teren.
84' kontru Dinama je povukao Sammir, uposlio Beqiraja koji postiže za 4:1
84' gool za Dinamo!
82'
Badelj je s centra igrališta pokušao iznenaditi Melichareka, ali neuspješno
78'
polako je splasnuo tempo igre što i ne čudi.
70'
potpuna dominacija Dinama. Plavih ima svuda po terenu. Sada je tukao Ibanez, ali preko gola.
64'
kakva prilika za Dinamo. Calello je ubacio, a glavom je tukao Badelj i skoro iznenadio gostujućeg golmana.
61'
izmjena kod Dinama. Izašao je Krstanović, a ušao je Beqiraj.
60' u samo četiri minute Dinamo postiže dva pogotka. S bijele točke bio je siguran Sammir.
60' gool za Dinamo!!
59' jedanaesterac za Dinamo!! Golman Malmöa je srušio Sammira.
56'
Ibanez je probio svoju stranu, ubacio u peterac gdje se odlično snašao Rukavina i pogodio za vodstvo Dinama 2:1
56' gool za Dinamo!
51'
minute cure i još se čeka ozbiljnija prilika Dinama u drugom poluvremenu
48'
Dinamo i u nastavku nastavlja s presingom, no zasad nema ozbiljnijih prilika
46'
započelo je drugo poluvrijeme
Kraj prvog dijela!
44'
Dinamo zaista nema sreće! Rukavina je fantastično pucao s vrha šesnaesterca, svladao je gostujućeg golmana, ali se spriječila vratnica!
42'
strahovito pritišće Dinamo. Lopta je došla do Sammira koji s vrha šesnaesterca krasn puca, ali Melicharek u posljednji tren skreće loptu u korner.
39'
još jedna velika prilika Dinama. Sammir je izvrsno pucao, gostujući golman je uspio obraniti, a Rukavina s par metara nije uspio dohvatiti odbijenu loptu.
38'
velika prilika za Dinamo. Krstanović se sjurio u kazneni prostor Malmöa i taman kad je trebao pucati s nekih pet metara, uklizao mu je gostujući branič i spasio izglednu priliku za pogodak
31'
lijepu akciju izveli su Sammir i Badelj, no previše se zakopliciralo pa je Sammir skoro iz mrtvog kuta prebacio loptu preko gola
30'
pokušavaju modri stisnuti obranu gostiju, no zasad nema novih ozbiljnijih prijetnji
26'
Dinamo podiže tempo igre. Badelj je tukao s vrha šesnaesterca, ali slabo.
23'
Ibanez tuče sa 20-tak metara iz slobodnog udarca, ali Melicharek je spreman i brani.
17'
neopreznost obrane Dinama. Malmö je izveo brzu kontru a Mehmeti se zatrčao u kazneni prostor Dinama i matirao Kelavu
17' gool za Malmö!

13'
sad je bilo neugodno pred golom Dinama. Larsson se našao sam pred Kelavom, ali je Tonel na vrijeme reagirao.
12'
nova krasna akcija Dinama. Badelj je divno proigrao Leku koji se izborio za prostor i s pet metara tukao u Anderssona.
7'
iz kornera Sammir pronalazi Ibaneza koji snažno puca s vrha šesnaesterca, ali lopta pogađa Calella. Da se to nije dogodilo bilo bi vrlo neugodno za gostujućeg golmana
7'
Dinamonastavlja s pritiskom. Sammir je iskosa ubacio, ali je lopta otišla u korner.
4' pritisak Dinama je urodio plodom. Modri su pritisnuli, obrana Malmöa je pogriješila i lopta je došla do Sammira koji sa 12 metara matira Melichareka.
4' gool za Dinamo!!
3'
Sammir je napravio malu paniku u redovima gostujuće obrane, no nije bilo opasnije prijetnje za golmana
2'
prema rasporedu igrača Malmöa na travnjaku, sasvim je jasno da su se gosti odlučili na zatvoreniju varijantu
1' započela je utakmica na prepunom Maksimiru

Dinamo: Kelava – Vrsaljko, Tonel, Vida, Ibanez – Calello, Badelj, Leko, Sammir – Krstanović (od 61. Beqiraj), Rukavina
Malmö: Melicharek – Hamad, Andersson, Jansson, Halsti - Durmaz, Mutavdžić (od 67. Aubynn), Pekalski, Mehmeti – Wilton Figueiredo (od 67. Rexhepi), Larsson

Sve oko utakmice je spremno. Maksimirski stadion još je jednom rasprodan, ulaznice su se mogle nabaviti još samo po švercu. Sve priče i najave padaju u vodu. Pred Dinamom je prva utakmica posljednjeg kruga kvalifikacija za Ligu prvaka. Kontra 'modrih' stajati će švedski Malmö, momčad koja možda na prvi pogled ne zvuči kao nepremostiva prepreka, no ne treba zaboraviti da su oni iz kvalifikacija izbacili Glasgow Rangers.

Danas će se nakon 12 godina na Maksimiru ponovno slušati himna Lige prvaka. Tekstualni prijenos utakmice koja počinje u 20.40 sati pratite na tportalu.