CITY VODIO 2:0

Preokret Uniteda za prvi trofej sezone

07.08.2011 u 17:36

Nogometaši Manchester Uniteda velikim preokretom stigli su do prvog trofeja sezone. A uspjeh je tim slađi jer su svladali gradskog suparnika City

Na stadionu Wembley u Londonu igrana je utakmica Community Shielda, a prvi trofej sezone otišao je u ruke 'crvenih vragova'. Momčad sir Alexa Fergusona odmjerila je snage s gradskim suparnikom. City je nakon prvog poluvremena imao 2:0, iako je United bolje otvorio utakmicu. No promašene priogode Rooneyja i Nanija u 38. minuti kaznio je Lescott. Dodatni šok Unitedu stigao je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je Edin Džeko povisio na 2:0 za City.

Ipak, u drugom poluvremenu potpuno drugačiji rasplet. Već u 52. minuti Smalling je smanjio vodstvo na 1:2, da bi Nani u 58. minuti, nakon prekrasne akcije, vratio stvari na početak. I kad se očekivao posljednji sudački zvižduk, Nani je zabio svoj drugi gol nakon što je ukrao loptu Belgijancu Vincentu Kompanyju i pucao pokraj vratara Joea Harta.