UZVRAT PROTIV NEFTCHIJA

Jurčić: Bez kalkulacija u Bakuu, želim Hajduku uspjeh

16.07.2011 u 13:20

Uvjerljiva 3:0 pobjeda plavih protiv Neftčija nije donijela preveliki mir kod trenera Krune Jurčića, zato i ne želi govoriti o slijedećem suparniku dok u Bakuu ne apsolviraju prolazak u to treće pretkolo gdje bi suparnik trebao biti Helsinki

'Uzvrat ima našu puno pažnju. Želim da se neke stvari u Dinamu više ne ponove, da se promijeni mogućnost da nakon komotnog rezultata u prvoj utakmici igramo opušteno, vjerujem da ova momčad ima u sebi puno profesionalnost i zato očekujem da tamo odigramo tvrdu utakmicu', kazao je Jurčić koji je treninzima priključio Dinu Škvorca i Karla Bručića, dok je Filip Škvorc otišao u Lokomotivu.

'Treba nam veći kadar igrača, uskoro ćemo ući u ritam srijeda - nedjelja. Zato bi nam i Atta dobro došao, no zbog operacije križnih ligamenata ne očekujem ga prije proljetnog dijela sezone.'

U Baku putuju svi osim Leandra Cufrea, njegova ozljeda je uglavnom sanirana, ali Jurčić ne želi riskirati da mu se obnove problemi s mišićem. Leko je u petak preskočio trening, no on bi trebao biti u redu. Kartonirane igrače neće čuvati.

'Ma kakvo čuvanje, nema kalkulacija. K tome, imamo i igrače koji sporije ulaze u formu, pa i njima treba što veća minutaža.'

Može li Neftchi odigrati drukčije nego u Zagrebu?

'Mislim da će biti kao zadnjih 20 minuta u Zagrebu, s dva napadača. To je za njih novo, u svom prvenstvu uvijek igraju s jednim napadačem. Mi nećemo puno mijenjati u svojoj igri.'

Koliko Jurčić ozbiljno ulazi u svaku utakmicu, svjedoči i podatak da je svog pomoćnika Damira Krznara poslao u Sloveniju na generalnu probu zaprešićkog Intera, s kojim plavi igraju nakon Neftčija, a valjda, prođu li, prije Helsinkija.

'Možda u toj utakmici sa Zaprešićanima zaigraju neki koji su imali manju minutažu u Europi', veli Jurčić.

Sad veću 'minutažu' na trenerskoj klupi ima i sam trener Dinama, koliko je sazrio od Salzburga?

'S vremenom i iskustvom čovjek se diže i napreduje. No, sve je to predimenzionirano, važnije je ono šo se događa na terenu, nego pored njega.'

O Dinamovom vjerojatnom suparniku u trećem pretkolu Lige prvaka nije želio pričati, ali o ostalim je našim klubovima kratko prokomentirao:

'Neugodno je, kad imaš mali koeficijent dobiješ klub iz lige petice, svi će naši klubovi imati probleme. No, postoji i šansa, pogotovo s engleskim klubovima jer oni jako kasno počinju s pripremama i ako ih se nekad može iznenaditi, onda je to sad.'