2. PRETKOLO LIGE PRVAKA

Dinamo pobijedio Neftchi 3:0

13.07.2011 u 19:45

Ušminkan i preuređen Maksimir danas će biti poprištem prve utakmice drugog pretkola Lige prvaka između Dinama i Neftčija iz Bakua. 'Modrim' na euro premijeri pred svojim gledateljima traže pobjedu za siguran uzvrat

Dinamo - Neftči3:0(1:0)
Strijelci: 1:0 Badelj (37'), 2:0 Krstanović (46'), 3:0 Krstanović (63'-11m)

90+3' - kraj utakmice
90' - Vrsaljkov ubačaj završio je u rukama Stamenkovića
89' pokušaj Kovačića sa 17 metara, ali je pogodio nekog od Neftchijev stopera
85' Vida je prvo očistio gužvu pred kaznenim prostorom, ali njegov prodor na suparničku polovicu nije donio opasnost po gostujuća vrata
82' ulazimo u posljednje minute utakmice. Iako su gosti par puta opasnije zaprijetili, promjene nema
74'
već dugo Dinamo nije izgledao ovako zrelo na terenu. Za Jurčićeve igrače nema izgubljene lopte, a svaki njihov napad je potencijalna opasnost po Azere.
63'
kazneni udarac izveo je Krstanović koji je svojim drugim pogotkom na utakmice donio prednost 3:0
63' gool za Dinamo!! 3:0
63'
Stamenković je srušio u kaznenom prostoru Krstanovića, sudac je svirao jedanaesterac!
62'
prijete gosti. Flavinho je uspio zaljuljati svog čuvara, pucao je sa deset metara iskosa, ali Kelava brani
61'
Rodriginho je glavom s pet metara tukao, ali iznad Kelavinog gola.
60'
malo je splasnula euforija, no i dalje je Dinamo taj koji gospodari terenom.
51'
pucao je Leko iz daljine, ali neprecizno
47'
furiozan početak Dinama. Sada je tukao glavom Beqiraj, ali malo pored gola.
46'
u prvom napadu Dinamo je postigao gol. Vrsaljko je probio desnu stranu ubacio u petarac Neftčija gdje se odlično snašao Krstanović!
46' goool za Dinamo!
46'
krenulo je drugo poluvrijeme
45'
završilo je prvo poluvrijeme koje je Dinamo dobio zahaljujući pogotku svog kapetana
44'
prva izmjena na utakmice. U redovima Neftčija igru je napustio Mitrevski, a ušao je Huseynov.
41'
sada je moglo biti opasno za Dinamo. Flavinho je ubacio s lijeve strane, Kelava je promašio loptu, ali je Vida malo zasmetao i na svu sreću gostujući igrači nisu iskoristili poklon
37'
Badelj je dobio fantastičnu loptu u prostor od Alispahića, uspio se osloboditi svog čuvara i matirati gostujućeg golmana
37' goool za Dinamo!!!
35'
zasad se gostujući sastav pokazuje kao tvrd orah. Dinamo ne pronalazi način kako probiti njihovu obranu
32'
Dinamo je najopasniji s lijeve strane gdje ordinira Ibanez. Sada je opet probio svoju stranu i ubacio, no Mitreski je izbacio loptu
29'
Mpenza se lako otresao Vide, došao do prostora te je pucao iskosa s desne strane, ali i njegov udarac je bio bezopasan za Kelavu.
27'
prva akcija koja je izgledala kao organizirana prilika. Ibanez je krasno ubacio u peterac Neftčija, no Beqiraj je bio prekratak
24'
Alispahić je pucao iz okreta sa nekih 25 metara, ali pored gola
20'
evo nas skoro na polovici prvog dijela, a još nismo vidjeli pravu priliku
18'
sada je malo nedostajalo da Mpenza pospremi loptu u Dinamovu mrežu. Dobio je loptu u prostor, Tonel je 'zaplivao', no opet dovoljno je zasmetao belgijskom internacionalcu da propadne prilika
16'
prva ozbiljnija prijetnja Neftčija. U tri poteza su došli do Dinamovog kaznenog prostora, a Mpenza je volejom iz prve tukao iskosa, ali visoko iznad gola
15'
izvrsna akcija Dinama, Leko je ubacio u petarac Azera, ali je Stamenković bio viši u skoku od Krstanovića
11'
sjevnula je brza kontra gostiju, no Vida je uspio spriječiti da se razvije napad u ozbiljnu priliku da se zaprijeti Kelavi
10'
prošlo je deset minuta igre, no 'modri' još nisu uspjeli nametnuti svoj ritam igre
8'
slobodan udarac izveo je Ivanez oštro, no kapetan Melikov je uspio očistiti
8'
oštar start na Krstanoviću nekih 20-tak metara od Stamenkovića.
6'
vidljivo je da su igrači obje momčadi oprezne i zasad nema nikakvog srljanja
4'
zasad nema nikakvih prilika, no Dinamo je taj koji diktira tempo igre
2'
gužva u kaznenom prostoru Neftčija, no gostujući igrači su uspjeli raščistiti
2'
prvi udarac iz kuta za Dinamo nakon što je iz slobodnog udarca Ibaneza lopta odbijena' započela je utakmica u Maksimiru, prvi napad imaju gosti

Dinamo: Kelava, Ibanez, Tonel, Vrsaljko, Vida, Leko, Alispahić, Sammir, Badelj, Beqiraj (od 65. Rukavina), Krstanović
Neftči: Stamenković, Melikov, Alessandro, Silva, Mitreski (od 44. Huseynov) , Abisov, Georgievski, Rodriguinho, Flavinho, Abdullayev, Mpenza