Copa: Brazilci se izvukli s ruba ponora

• Autor: VLM
  • 10.7.2011 13:50:27
  • 10.7.2011 11:35:00

Brazilci su razočarali i u drugom kolu Copa Americe protiv Paragvaja. Iako je Jadson zabio za vodstvo, na kraju su se zadovoljili remijem (2:2)

Igrala se 90. minuta u Cordobi, sudac Roldan pogledavao je na sat, brazilski su navijači već odavno bili utihnuli, dok su paragvajski slavljenički pjevali. Na izdisaju utakmice, Brazilac Fred pogodio je za 2:2! Brazil je, eto, u dvoboju 2. kola skupine B spasio bod i spriječio senzaciju. Opet je Brazil razočarao, nema u toj igri ideje, previše je nepotrebnih dodira.

No, i u takvoj igri Jadson, koji je zaigrao umjesto Robinha, ipak je udarcem sa 20 metara donio Brazilu vodstvo u 39. minuti, pa se očekivalo da će u nastavku napokon na površinu izbiti i neprijeporni talent brazilskih pojedinaca. Jer, zabili su gol, probili su led na Copi, imali su pozitivan rezultat i napokon su trebali nešto i odigrati! Ali... Umjesto Brazila, u nastavku je igrao – Paragvaj! Fino su se Paragvajci zgusnuli na sredini i kad bi Brazil izgubio loptu, sijevnule bi opasne polukontre u kojima je brazilska obrana imala problema!

I u 55. minuti, nakon protunapada, Roque Santa Cruz je izjednačio, a 12 minuta kasnije Nelson Valdez doveo je Paragvaj u zasluženo vodstvo! Imao je Paragvaj još jednu krasnu zgodu, nije jeiskoristio i Brazilu se sreća osmjehnula u 90. minuti.

Još sretniji od Brazilaca su navijači Venezuele koji slave pobjedu nad Ekvadorom. Venezuela je na zadnjoj Copi prekinula niz od 40 godina ispadanja u prvom krugu u i ušla u četvrtfinale, a sada je na putu prema novom dobrom rezultatu. Golom Cesara Gonzaleza sa 20 metara slomila je otpor Ekvadoraca i u zadnjem kolu joj je dovoljan bod protiv Paragvaja za prolazak dalje. Ne mora uzeti ni bod ako Brazil ne pobijedi Ekvador.