COPA AMERICA

Čile okrenuo Meksiko, Urugvaju samo bod

05.07.2011 u 10:24

Na južnoameričkom nogometnom prvenstvu odigrane su dvije utakmice u skupini C. Ni sada nije prošlo bez iznenađenja

Urugvaj je odigrao tek 1:1 s Peruom. Četvrta reprezentacija sa Svjetskog prvenstva stigla je na Copa Americu s najvećim zvijezdama, ali nije uspjela slomiti protivnika koji je bio drastično oslabljen ozljedama.

Peruanci su čak i poveli pogotkom Guerrera u 23. minuti, a bod Urugvajcima je donio Suarez u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

Urugvaj - Peru 1:1

Nešto kasnije u San Juanu je odigrana i druga utakmica, koja je bila najzanimljivija od svih igranih u prvom kolu. Čile je svladao Meksiko 2:1.

Meksikanci su na natjecanje stigli s većinom igrača mlađih od 23 godine i nakon osvajanja Gold Cupa. Poveli su u 40. minuti preko Arauja, ali nisu izdržali.

U nastavku se dogodio preokret za koji su zaslužni strijelci Paredes (66) i Vidal (72).

Čile - Meksiko 2:1