MIRA NIGDJE

Ruskim prvenstvom počele i navijačke ludosti

16.03.2009 u 18:02

Iako smo svi zgroženi divljanjem Dinamovih i Hajdukovih navijača te se pozivamo na civilizirano ponašanje navijača diljem Europe, iz te iste Europe svakog vikenda stižu jednako ružne snimke. Tuku se i u Njemačkoj, i u Italiji, i u Grčkoj. Ovog je vikenda prvenstvo počelo i u Rusiji, a to znači da je otvorena i 'nova fronta'

Neredi na tribinama obilježili su derbi 1. kola ruske Premier lige između moskovskog Spartaka i Zenita iz Sankt Peterburga.
Oko 700 navijača, od toga većinom gostujućih, uhapšeno je zbog incidenata na i oko moskovskog stadiona Lužnjiki. Utakmicu su pratile oko 52.000 gledatelja, a incidenti su se dogodili unatoč prisustvu više od 3.000 pripadnika policije.

Gostujući navijači gađali su Spartakove navijače stolicama i pirotehničkim sredstvima, a njih gotovo 500 završilo je u pritvoru. Utakmica je završena bez pobjednika - 1:1. Spartak je poveo već u 2. minuti preko Saenka, a izjednačio je Pogrebnjak sredinom prvog poluvremana.