Englezi se sretno izvukli poraza od Švicarske

• Autor: N. M.
  • 4.6.2011 20:48:34
  • 4.6.2011 19:42:36

Samo je malo sreće nedostajalo Švicarcima da sruše Engleze usred njihovog Wembleya. Na kraju je utakmica završila 2:2 i domaćini mogu biti sretni remijem

Peto kolo skupine G definitivno Englezi neće pamtiti po dobrome; Švicarci su stigli na Wembley, domaćini su očekivali laku pobjedu, a na kraju Fabio Capello i društvo moraju biti presretni što su izvukli 2:2.

Švicarci su cijelu utakmicu dominirali, vodili su u prvom poluvremenu s 2:0, no na kraju je 'Gordi Albion' ipak stigao do boda. Dvostruki strijelac za Švicarsku bio je Barnetta (32. i 35. minuta), dok su strijelci za domaćine bili Lampard s bijele točke u 37. minuti i Young početkom drugog dijela. Osim pogodaka, gledatelji su mogli vidjeti i nekoliko stativa na obje strane, ali i par velikih neiskorištenih prigoda gostiju pred kraj utakmice. Sasvim je očito da Englezi nisu imali dovoljno snage za jak ritam tijekom svih 90 minuta, no na njihovu sreću Mehmedi i Shaqiri nisu bili precizni.

Osvojenim tek bodom Englezi su ponudili Crnogorcima da večerašnjom pobjedom nad Bugarima na svom travnjaku preuzmu vodstvo u skupini. Iduću utakmicu Engleska će igrati 2. rujna u Bugarskoj, dok će Crna Gora istog dana gostovati kod najslabije momčadi u skupini - Walesa.