DRAMA U ZAVRŠNICI

Genku belgijski naslov, Perišić golgeter lige

18.05.2011 u 08:02

Nogometaši Racing Genka novi su prvaci Belgije, a u zadnjem kolu su po dva pogotka postigli hrvatski igrači Ivan Perišić i Ivan Leko

Genk je kod kuće odigrao 1:1 s jedinim suparnikom Standardom, pa su oba kluba Ligu za prvaka završili s po 51 bodom, ali je Racing postao prvak zbog boljeg bodovnog omjera u regularnom dijelu prvenstva.

Standardu je igrala samo pobjeda i poveli su u 45. minuti zgoditkom Francuza Mangale, da bi u 79. minuti zgoditak vrijedan naslova za domaće postigao Nigerijac Kennedy Nwanganga. Genku je to treći naslov u povijesti nakon 1999. i 2002.

U ostalim utakmicama Perišić je zabio dva gola u pobjedi Club Bruggea nad Gentom (3:0), a Splićaninu su to možda i posljednji pogoci za belgijski klub jer je već obznanio da odlazi. Inače, bili su mu to peti i šesti gol u Ligi za prvaka, te 21. i 22. ukupno ove sezone kojima je dohvatio naslov najboljeg strijelca.

Lokeren je iznenadio u gostima Anderlecht s 4:3, a dva je gola postigao bivši igrač Hajduka Ivan Leko.