FINALE KUPA

Varaždin između Dinama i duple krune

11.05.2011 u 20:04

Dinamo i Varaždin igraju prvu finalnu utakmicu hrvatskog nogometnog kupa na Maksimiru. Na klupi Dinama debitira donedavni Halilhodžićev pomoćnik Marijo Tot

DINAMO - VARAŽDIN 5:1

90' - dvoboj je završen
89' - Kelava skokom u noge Glavini spašava sjajnu priliku Varaždina
84' - Brezovec mijenja Sammira
80' - GOL: Badelj s lijeve strane zavija peti gol za Dinamo
79' - Brlečić sa 16 metara ne realizira divnu priliku za Varaždince
78' - GOL: Beqiraj uklizavanjem krade povratnu loptu za vratara i precizno pogađa mrežu iz tankog kuta
76' - umjesto Posavca ulazi Glavina
72' - GOL: Sammir pronalazi Beqiraja koji se otresao čuvara i lako zabio za 3:1
70' - Rukavina odlično otvara, ubačaj Tomečaka prolazi kroz peterac
67' - žuti karton za Calella
65 '- Vugrinec uz pljesak Maksimira izlazi, ulazi Glavica
64' - udarac Badelja završava u bloku
63' - umjesto Moralesa ulazi Tomečak
62' - Ibanez je požrtvovno spasio aut i vratio Moralesu, kojemu Krklec sjajno brani snažan šut
61' - Vugrinec pogađa Cufrea u ruku, Vuga traži penal, Bebek mu pokazuje da je bila uz tijelo
56' - novi pokušaj Sammira sa 18, daleko iznad grede
50' - Sammir si stvara prostor i silovito puca sa 17, ali daleko od gola
46' - nastavak je počeo bez ijedne izmjene

POLUVRIJEME: Ponajbolje proljetno izdanje Dinama, ali Varaždin ima gol u gostima
45+1' - GOL: korner Moralesa, Krklec 'pliva' i Tonel je zabio glavom
43' - Vrsaljko snažno puca, Krklec odbija. Dominacija Dinama
41' - Rukavina ubacuje, Morales se baca, ali glavom samo dira loptu
40' - Rukavina iz blizine puca od poda preko grede
39 '- Vrsaljko nkon kornera Ibaneza glavom puca u Krkleca
35' - Dino Škvorc je glavom ubacio u bliži kut Kelavine mreže
35' - GOL: Varaždin je izjednačio nakon kornera
32' - Vraždinci su jedina momčad koju Dinamo ove sezone nije svladao u HNL-u
28' - Vrsaljko ulazi u prazan prostor nakon kuta, ali kasni pola koraka u matnoj situaciji
26' - najljepša akcija Dinama, beqiraj na Vrasljakovo dodavanje puca preko gola
25' - Morales puca mlako s 20 metara, atmosfera je komorna
20' - budni Tonel otklanja prvu natruhu opasnosti pred Kelavom
18' - Sammir sjajno vuče kontru i daje Rukavini za zicer, sudac diže 'tijesno' zaleđe
16' - Dinamo dominira, Ibanez puca visoko s 35 metara
12' - na ubačaj Ibaneza Rukavina glavom puca tik iznad grede
10' - nakon slučajne grede Krklec barni iz blizine, ali onda pacerski prima kroz ruke Sammirov šut s 25 metara
10' - GOL: nakon gužve Sammir zabija prvi gol na utakmici
6' - početna dominacija Dinama, Krklec još uvijek bez posla
3' - 50-ak Varaždinaca na jugu uspješno nadglasava domaću publiku
2' - ubačaj Sammira, blok Varaždinaca siguran

Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Tonel, Cufre, Ibanez - Calello, Badelj - Morales, Sammir, Rukavina - Beqiraj

Varaždin: Krklec - Kvesić, Sušac, D. Škvorc, Šimek - Šafarić, Brlečić - Golubar, Posavec, F. Škvorc - Vugrinec

Sudi Ivan Bebek iz Rijeke
Na stadionu je trenutno oko 3.500 gledatelja, vrijeme je idealno za igru.
U uvertiri kadeti Osijeka su slavili protiv Dinama na Maksimiru i zasluženo osvojili kup u svom uzrastu.