RASPLET NA OLD TRAFFORDU

Man. United dobio Chelsea i osigurao naslov

08.05.2011 u 18:56

U derbiju engleskog prvenstva Manchester United je pobijedio Chelsea 2:1 i tako dva kola prije kraja osigurao naslov prvaka Engleske

Na Old Traffordu u izravnom orkšaju prve i druge momčadi prvenstva odlučen je prvak. Manchester United je zahvaljujući furioznoj igri u prvih 20 minuta razmontirao Chelsea i na kraju osvojio novi naslov prvaka Engleske.

Već nakon 40 sekundi igre 'crveni đavoli' su poveli. Park je krasno proigrao Hernandeza koji se našao sam pred Čechom i postigao vodeći pogodak za United. Londonska momčad je bila grogirana ranim pogotkom, pa su tako domaćini napadali sa svih strana. Rooney je nekoliko puta opasno zaprijetio iz daljine, da bi u 23. minuti nakon ubačaja Giggsa najviši u skoku bio Vidić i postigao novi pogodak za Manchester United.

Igrači trenera Ancelottija jednostavno nisu imali način kako parirati briljantnoj igri Fergusonovih nogometaša. Pokušali su gosti u drugom dijelu krenuti agresivnije, no 'crveni đavoli' su lakoćom neutralizirali sve potencijalne opasnosti. Gosti iz Londona uspjeli su u 69. minuti preko Lamparda postići pogodak, no to je bilo dovoljno tek da se ublaži poraz.

Tom pobjedom Manchester United je osvojio novi naslov prvaka i s trona skinuo upravo Chelsea koji je prošle sezone bio najbolji.

Inače, menadžer Manchester Uniteda Sir Alex Ferguson (69) naglasio je da će i sljedeće sezone biti na klupi momčadi s Old Trafforda! Ferguson je u klub došao 1986. godine i dosad je osvojio 11 naslova engleskog prvaka, dvaput je bio europski prvak, pet puta pobjednik FA kupa, a četiri puta osvojio je Carling kup.

Arsenal je propustio priliku dostići Chelsea na drugom mjestu izgubivši na gostovanju kod Stoke Cityja sa 1-3 (0-2), te je ostao na 67 bodova.

Stoke je poveo 2-0 golovima Kenwynea Jonesa (28) i Jermainea Pennanta (40), na 2-1 smanjio je Robin van Persie (81), ali odmah potom je Jonathan Walters (82) postavio konačnih 3-1.

Važnu pobjedu u borbi za ostanak ostvarili su Wolverhampton Wanderersi koji su na svom Molineauxu svladali West Bromwich Albion sa 3-1 (2-0).

Wolverhampton je sada 17. na ljestvici sa 37 bodova, jednim više od 18. Blackpoola i 19. Wigan Athletica koji se nalaze u zoni ispadanja.

REZULTATI NEDJELJNIH UTAKMICA 36. KOLA:

Wolverhampton Wanderers - West Bromwich Albion 3-1 (S. Fletcher 15, 47, Guedioura 28 / Odemwingie 54-11m)
Stoke City - Arsenal 3-1 (K. Jones 28, Pennant 40, Walters 82 / Van Persie 81)
Manchester United - Chelsea 2-1 (Ja. Hernandez 1, Vidić 23 / Lampard 68)