Badelj zabio za šesti uzastopni naslov Dinama

• Autor: S. Škrlec
  • 24.4.2011 10:25:08
  • 23.4.2011 20:45:00

Milan Badelj pogotkom u drugom dijelu donio je Dinamu pobjedu nad Osijekom i osigurao mu šesti uzastopni naslov, 13. u hrvatskoj ligi. Nažalost, proslave nije moglo biti jer na tribinama u Maksimiru okupilo se tek nešto više od tisuću gledatelja. U posljednjoj utakmici večeri Hajduk je prekinuo niz od četiri dvoboja bez uspjeha te novom treneru Miši donio veselje

Četiri kola prije kraja prvenstva Dinamo je stekao dovoljnu bodovnu prednost pred ostalim konkurentima te je mogao proslaviti šesti uzastopni naslov, odnosno 13. otkako se igra hrvatsko prvenstvo. Pobjedu Halilhodžićevoj momčadi osigurao je Milan Badelj u 54. minuti nakon akcije Cufrea i Tomečaka.

Međutim, iako se taj pogodak trebao bučno proslaviti, baš kao i novi naslov prvaka, previše radosti u Maksimiru nije bilo jer najvjerniji navijači izbjegavaju utakmice kluba dok im se ne ispune zahtjevi to jest dok iz kluba ne ode sadašnje rukovodstvo, pa se na tribinama okupilo tek nešto više od tisuću gledatelja. A ni oni nisu imali previše razloga za uživanje. Dinamo je bio dominantan, ali bez većih prigoda. Tek je Tomečak zaprijetio Kardumu, atraktivno, 'škaricama'. Nešto zanimljivije bilo je u drugom dijelu, posebice nakon Badeljova gola jer onda je valjda i domaćim igračima bilo psihološki lakše igrati. Dio krivice za skromniju utakmicu u Maksimiru snose i gostujući igrači, koji se nisu previše opterećivali napadačkim akcijama.

U isto vrijeme igrano je još šest prvoligaških utakmica, a važnu pobjedu u gostima dohvatila je Lokomotiva, koja je pogotkom Bulea u 26. minuti pobijedila Varaždin.

Možda i posljednju priliku da uhvate vlak za ostanak u prvoligaškom društvu propustili su igrači Hrvatskog dragovoljca, koji su u Sigetu odigrali mršavih 0:0, u utakmici bez prigoda i zanimljivih akcija.

No zato su mogli uživati gledatelji na Kantridi, a za dobru utakmicu pobrinule su se obje momčadi. samo u prvih 45 minuta moglo je biti pet, šest golova, a ne tek jedan. Autor toga gola bio je Vukman. I u drugom dijelu bilo je uzbuđenja, gosti su dva puta pogađali vratnice, ali gol su zabili domaćini, odnosno Čulina u 58. minuti.

U Parku mladeži Split je dočekao Šibenik i nakon spretne i sretne reakcije Vitaića u 31. minuti pobijedio 1:0. Prije tog gola srušen je Marčić, sudac je pokazao na bijelu točku, s koje je pucao Vitaić. Blažević mu je obranio udarac, potom i Obilinovićev, no sreća se osmjehnula domaćinima jer odbila im se lopta još jednom, a ovog je puta Vitaić bio precizan. U drugom dijelu penal je bio i za goste, Alisaphić ga je izborio, ali i promašio, a kao vrhunac svoje nesreće odmah je zaradio i crveni karton, nakon čega su nestale sve šanse gostiju.

Na stadionu Branka Čavlovića - Čavleka gledatelji su vidjeli tri gola i pobjedu domaćina, iako su dva gola zabili gosti. Za vodstvo domaćina već u četvrtoj minuti zabio je Primorac. Međutim, već u osmoj minuti zbog ozljede je zamijenjen. Gosti su izjednačili u 12. minuti, a strijelac je bio prvi topnik lige, Krstanović. U drugom dijelu, uz skromniji nogomet i manje prigoda, u svoju je mrežu loptu gurnuo golman gostiju Bašić, osiguravši pobjedu Karlovca.

Zaprešićki Inter, koji se sa Splitom bori za treće mjesto, gostovao je u Zadru, kod momčadi kojoj gori pod nogama i koja je također željela pobjedu. A baš ta želja bila je vidljivija kod domaćina, koji su pogotkom Antonija Mršića u 87. minuti upisali tri važna boda.

U posljednjoj utakmici 26. kola Hajduk je igrao u Koprivnici te je morao popraviti loš dojam s posljednjih ispita, kada je u četiri utakmice osvojio tek jedan bod. Naravno, bio je to i poseban ispit za novog trenera Antu Mišu, ali nakon svega može biti zadovoljan. Naime, domaćini su poveli golom Kokalovića u šestoj minuti. Do kraja poluvremena Vukušić je zabio za izjednačenje, a onda je u drugom dijelu Duje Čop donio toliko željenu pobjedu Hajduku.