LIGA PRVAKA

Real i Schalke potvrđuju prolaz

13.04.2011 u 20:40

Danas su na rasporedu dva uzvratna susreta četvrtfinala Lige prvaka. Schalke dočekuje Inter, a Tottenham je domaćin Real Madridu. Obje utakmice su na rasporedu u 20.45, a tekstualni prijenos pratite na tportalu

U srijedu će biti poznata i druga dva polufinalista nakon što su prolaz u utorak izborili Barcelona i Manchester United.

No, iako je ostalo još 90 minuta na korak do prolaska su Real i Schalke. Nijemci u Gelsenkirchenu ugošćuju aktualnog europskog prvaka te imaju prednost od 5:2.

Na White Hart Laneu se domaćin nalazi pred nemogućom misijom, jer Madrižani u London dolaze s velikih 4:0.

Tottenham – Real Madrid 0:1

90+3' - kraj utakmice
90+2' - Granero je pucao iz slobodnjaka sa 16 metara preko grede
88' - Casillas je još jednom pravovremenom reakcijom zaustavio pokušaj 'spursa'
83' - Kranjčar je zamijenio Modrića
79' - Marcelov lob nije bio dobar
78' - nova opasna situacija pred golom Tottenhama, ali su 'spursi' 'očistili' opasnost
73' - još jedna skjajna reakcija Casillasa
66' - Kaka je ušao umjesto Ronalda i sjajno opalio, ali je Gomes sada spreman
63' - Defoe je s 18 metara sjajnim udarcem na iskušenje stavio Casillasa
57' - Pavljučenkov udarac s pet metara otišao je preko grede
50' - 0:1 - GOOOOOL - Ronaldo je opalio s više od 25 metara, Gomesu je lopta prešla preko prstiju i odsjela u mreži
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - kraj zanimljivog prvog dijela
43' - brza kontra Reala, lopta je stigla do Ronalda koji je previše oklijevao i izgledna situacija je propala
38' - gol Balea, ali je prije toga bilo zaleđe
35' - Gomes je na jedvite jade izvukao loptu ispred grede, u nastavku akcije Adebyor je pucao pored gola
32' - Albiol je glavom slučajno nokautirao suigrača Khediru, ali sve će biti u redu
30' - Huddlestone je primio loptu u Realovom petercu, ali iz teške pozicije je pucao pored desne vratnice
28' - još jednom je domaćin tražio penal, sada Pavljučenko
27' - povratna lopta za Pavljučenka koji s ruba kaznenog prostora šalje loptu pod oblake
25' - imao je sreće Casillas kod ispucavanja, to je tako loše napravio, ali je 'prizemna' lopta prošla između dva napadača 'spursa'
21' - Modrić je zasad zapažen, no to se ne osjeti na rezultatu
16' - Khedira je došao na 18 metara, ali je pucao traljavo i nije bilo posla za Gomesa
14' - slobodnjak za Tottenham, ali je Baleova lopta završila u živom zidu
11' - još jednom je Bale prošao Ramosa, ali su stoperi Reala puno sigurniji
5' - Bale je prošao svojeg čuvatra, nezgodno pucao, Casillas je ubacio, a u nastavku akcije Modrić je pao, no sudac je još jednom ostao nijem
3' - Bale je pao u kaznenom prostoru, ali se sudac nije oglasio
3' - zicer za Özila, ali Gomes brani
2' - prvo opasnije ubacivanje je izveo Ramos, ali nitko od Realovih igrača nije podmetnuo nogu
1' - počela je utakmica prekršajem nad Ronaldom
- od prve minute će na travnjak istrčati Modrić i Ćorluka, Kranjčar je na klupi dok Pletikose nema u zapisniku

Schalke – Inter 2:1

90' - kraj utakmice
88' - Eto'ov je udarac blokiran
87' - Pandev je mogao izjednačiti, ali je Neuer nesavladiv
81' - 2:1 - GOOOOOL - asistencija Raula za Howedesa
74' - Interovi napadi posaju bezopasni, rijetku udarci uopće nisu u okvir gola
67' - igra je izgubila na tempu, Schalke je sve bliže velikom slavlju
62' - novi veliki promašaj Eto'oa
54' - Baumjohann je propustio vratiti Schalkeu vodstvo
49' - 1:1 - GOOOOOL - nakon kornera najbolje se snašao Thiago Motta

45+1' - kraj poluvremena
45' - 1:0 - GOOOOOL - Raul je odlično ušao u prostor, zavaljao je Cesara i zabio za vodstvo i najvjerojatnije pootvrdu prolaza
42' - Nijemci su pod pritiskom, sada su ipak zaustavili udarac Eto'oa
36' - još jednom je Neuer izludio gostujuće navijače, skinuo je zicer Stankovića
33' - Militovi i Sneijderovi pokušaji završavali su u zidu Schalkeovih igrača
24' - žalit će Inter za prilikom Ranocchije, opet je obranio Neuer
23' - sada se nije proslavio Eto'o
20' - Eduov udarac je blokirala Interova obrana
16' - Raul je mogao otkloniti sve dvojbe, ali je Julio Cesar obranio njegovu šansu
13' - još jednom je Sneijder oprobao udarac, ali nije bilo promjene rezultata
11' - Thiago Motta nije bio precizan, ali gosti su bolji
5' - Inter pokazuje da vjeruje u prolaz, ali priliku Sneijdera je skinuo Neuer
1' - počela je utakmica