VELIKA BORBA ZA NASLOV

Ludnica u Napulju: Napoli na vrhu Serie A

10.04.2011 u 17:35

Iako AC Milan ima utakmicu manje ludnica u Napulju ne prestaje; slavni klub u kojem je nekad igrao i Maradona izjednačio se s 'crveno-crnima' na vodećoj poziciji Serie A

U susretu 32. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je na gostovanju pobijedio Bolognu 2:0 i bodovno se izjednačio s liderom prvenstva Milanom kojeg večeras očekuje gostovanje kod Fiorentine. Napoli je posao obavio u prvom dijelu postigavši oba gola, a strijelci su bili Giuseppe Mascara (30) i Marek Hamšik (45-11m).

Važne bodove dohvatio je i Juventus porazivši Genou 3:2. Juve je gubio 0:1 i 1:2, no uspio je okrenuti rezultat. Golove za "staru damu" postigli su Rossi (50-autogol), Matri (63) i Toni (83), dok su strijelci za goste bili Bonucci (7-autogol) i Floro Flores (57).

Palermo i Cesena su odigrali 2:2. Domaćin je imao vodstvo 2:0 i dva igrača više, no Cesena je sa dva gola u sudačkoj nadoknadi iščupala bod. Strijelci za Palermo su bili Jasmin Kurtić (5) i Mauricio Pinilla (36), a za goste Marco Parolo (90) i Emanuele Giaccherni (90+5).

Cesena je od 74. minute igrala bez isključenog Stevea Von Bergena, a dvije minuta kasnije pocrvenio je i Paolo Sammarco. Igor Budan nije nastupio za goste.

Lazio je pobijedio Parmu 2:0 golovima Hernanesa (22) i Floccaria (77).

Na ljestvici vode Milan i Napoli sa po 65 bodova, Inter ima 63, a lazio 57. Slijede Udinese sa 56, Roma sa 53 i Juventus sa 51 bodom.