KVALIFIKACIJE ZA EP

Novi kiks Srbije, 'Furija' prošla Litvu

29.03.2011 u 22:55

Osim dvoboja F skupine u kojem je Izrael svladao Gruziju diljem Europe je još odigrano devet kvalifikacijskih susreta

U kvalifikacijskim utakmicama odigranim u utorak Španjolci su po užasnom terenu, koji je prije nalikovao na 'krumpirište', ipak odigrali kao svjetski prvaci i slavili s 3:1. Strijelci su za Španjolce bili Xavi i Mata, uz autogol Kijanskasa.

Nogometaši Češke svladali su u Češkim Budejovicama Lihtenštajn s 2:0 pogocima Milana Baroša (3) i Michala Kadleca (70). Česi su bez problema došli do bodova protiv nejakog protivnika, te su se učvrstili na drugom mjestu skupine s 9 bodova.

U skupini A u Istanbulu je Turska slavila protiv Austrije s 2:0 i vratila se u igru za prve dvije pozicije. Austrijanci su u drugom dijelu promašili i jedanaesterac. Belgija je u Bruxelessu s 4:1 svladala Azerbajdžan, te sada oni drže drugo mjesto s bodom više od Turske.

U skupini D Luksemburg je iznenađujuće poveo u Piatra Neamtu protiv Rumunjske, no domaćini su zahvaljujući dva pogotka Adriana Mutua stigao do pobjede 3:1.

U skupini E Švedska je pobijedila Moldaviju s 2:1, a Zlatan Ibrahimović je promašio penal u 43. minuti. Šveđani su ipak dobili utakmicu, a pogodak Moldavaca stigao je u sudačkoj nadoknadi.

Ljepotica cijele večeri je odigrana u Amsterdamu gdje su Mađari hrabrom igrom natjerali svjetske doprvake Nizozemce na veliku utakmicu. Mađari su vodili s 2:1, te nakon preokreta čak i poravnali na 3:3, ali im je potom Dirk Kuyt postigao dva gola u samoj završnici.

U skupini C Estonija i Srbija su po groznim uvjetima na snijegom zametenom stadionu u Tallinu odigrali 1:1, a Sjeverna Irska i Slovenija 0:0 u Belfastu.

SKUPINA A

TURSKA - AUSTRIJA 2:0 (Arda Turan 28, Gokhan Gonal 78). Stefan Maierhofer (Aut, 85) promašio penal u 85. minuti.
BELGIJA - AZERBEJDŽAN 4:1 (Vertonghen 12, Simons 32pen, Chadli 45, Vossen 74//Abuščev 16)

SKUPINA C

ESTONIJA - SRBIJA 1:1 (Vasiljev 84//Pantelić 38)

SKUPINA D

RUMUNJSKA - LUKSEMBURG 3:1 (Adrian Mutu 23, 68, Ianis Zicu 78//Lars Gerson 21)

SKUPINA E

ŠVEDSKA - MOLDAVIJA 2:1 (Lustig 30, Larsson 81//Suvorov 90) - Zlatan Ibrahimović promašio penal u 43. minuti.
NIZOZEMSKA - MAĐARSKA 5:3 (Van Persie 13, Sneijder 61, Van Nistelrooy 73, Kuyt 78, 81//Rudolf 46, Gera 50, 75)

1. Nizozemska 6 6 0 0 21:5 18
2. Švedska 4 3 0 1 11:5 9
3. Mađarska 6 3 0 3 15:13 9
4. Moldavija 5 2 0 3 6:5 6
5. Finska 4 1 0 3 10:6 3
6. San Marino 5 0 0 5 0:29 0