REMI UTJEHE

Nije za anale, ali bolje je nego u Gruziji

29.03.2011 u 20:50

Nakon nesretnog poraza od Gruzije u sklopu kvalifikacija za Euro, Bilićeva vrsta večeras je odigrala prijateljski dvoboj s Francuskom i izvukla 0:0.

Bili su domaćini bolji, imali konkretnijih prilika, ali ni Bilićevi igrači nisu bili toliko neprepoznatljivi kao u Tbilisiju.

FRANCUSKA - HRVATSKA 0:0

FRANCUSKA: Lloris, Rami, Mexes, Clichy, A.Diarra, Matuidi (od 87' M'Villa) , Reveillere, Menez (od 60. Remy), Nasri (od 88. Gourcuff), Malouda (od 59. Ribery), Benzema (od 75. Gameiro)
HRVATSKA: Runje (od 46. Pletikosa) - Ćorluka, Lovren, Šimunić - Srna (od 80. Vida), Vukojević, Modrić, Kranjčar, Pranjić (od 24. Strinić, od 46. Rakitić) - Perišić (od 71. Petrić), Jelavić (od 56. Kalinić)

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE

90'+5 KRAJ UTAKMICE
90'+3 pritisak domaćina, a Rami nakon škarica ostao s bolnom grinasom na travnjaku; ćini se da je teže ozlijeđen
90' - Remy i Gourcouff izigrali su našu obranu, ali Šimunić nas spašava; igrat će se još pet minuta
85' - Ribery odlično proigrao Remyja, ali Pletikosa spašava čisti gol
84' - Vida prekršajem zaustavlja Riberyja, a nakon ubačaja Nasrija Remy nije dobro pucao
81' - Ćorluka je prvevario Reveillerea, izborio slobodnjak kojeg je izveo Kranjčar, ali Diarra je najviše u svom 16-ercu
79' - Srna blokira udarac Riberyja; a odmah nakon toga je zamijenjen Vidom
79' - Šimunić je odnio loptu ispred Riberyja
78' - odlično proigravanje Rakitića za Petrića, ali ispred našeg napadača istrčao je Lloris i odnio loptu
71' - Petrić je ušao umjesto Perišića
69' - prilika za naše, ali Kranjčar nije dobro zahvatio loptu
68' - Šimunić podsjetio na najbolje dane; u nastavku akcije Rami pogađa desnu vratnicu Pletikosina gola
64' - Ribery i Nasri izborili su korner, ali naši čiste opasnost
60' - dvostruka zamjena kod domaćina
58' - Benzema je pucao, ali se lopta od našeg bloka odbila u korner a nakon kornera Diarra u skoku zahvača loptu, ali ona odlazikraj gola
56' - Jelavić izašao, ušao Kalinić
52' - odličan prolaz Benzema, koji na kraju završava Menez jakim udarcem, ali Pletikosa uspjeva obraniti
51' - Kranjčar je uposlio Rakitića, a ovaj pak sa 17 metara puca, ali za malo pokraj vratnice
50' - Rami odlično prolazi po našoj polovini, ali na kraju sam pada
46' - hrvatski su navijači bakljama potvrdili svoje prisustvo na utakmici
46' - počinje drugo poluvrijeme; Pletikosa ušao umjesto Runje, Rakitić umjesto Strinića

KRAJ PRVOG POLUVREMENA
45'+2 - Benzema jeimao zadnju prigodu, ali pucao je kraj gola
45' - igrat će se dvije minute nadoknade
42' - Perišić je ukrao loptu Mexesu, pucao je ali Lloris brani
41' - Srna je prekršajem zaustavljen na rubu 16-erca, a slobodnjak je izeo Srna i pogodio živi zid
36' - domaćini su skoro kaznili Strinićevu grešku, na ubačaj Meneza Benzema sa pet, šest merara puca visoko preko gola
34' - Nasri je izveo slobodnjak, a umjesto centaršuta gađao je gol naših, no malo neprecizno
32' - Malouda opet krvnički ide na naše, sada je stradao Perišić
30' - Lovren prekršajem zaustvalja Meneza, za što je dobio žuti karton
28' - Modrić je ubacio prema Striniću, zaradivši korner, a nakon kornera Srni je lopta sjela na nogu no Rami se legao pred nju
26' - Nasri je ubacio, a Rami glavom puca pokraj vratnice
22' - Pranjić se ozlijedio, a u igru će Strinić; Clichy je pucao iz daljine, ali preko gola
19' - Menez je vratio povratnu loptu, ali na sreću naših, nikoga od Francuza nije bilo na toj lopti
17' - Reveillere je primio loptu iza Kranjčara, ali bio je u zaleđu
16' - Lloris ispred Perišića hvata loptu
15' - Modrić je ušao iza obrane domaćina, ali prije Jelavića, bio je prekršaj nad Modrićem; Srna je izveo slobodnjak i izborio korner
14' - Malouda grubo ide na našeg Vukojevića
12' - utakmica je zasad dobra, natjecateljska
 8' - Malouda se zaletio u Runju, a pomoć su mu došli dati dr. Rakić i fizioterapuet Sizgoreo
 7' - hrvatska obrana dobro funkcionira i zaustavlja pokušaje domaćina
 4' - Hrvatska zasad dobro stoji
 1' - počela je utakmica, prvu siruaciju Francuza spriječava Runje