SKUPINA F

Grci do pobjede i vrha u posljednjoj sekundi

26.03.2011 u 22:30

Osim Hrvatske i Gruzije, u subotu su igrali još Izrael i Latvija te Malta i Grčka. Grci su se spasili u zadnjim sekundama utakmice

U susretu skupine F kvalifikacija za Euro 2012. nogometaši Izraela svladali su u Tel Avivu Latviju s 2:1 i ostali u utrci za prva dva mjesta u skupini.

Izraelci su posve dominirali u prvom dijelu, ali su unatoč brojnim prilikama postigli samo jedan zgoditak, i to onaj Elyaniva Barde u 16. minuti. Latvijci su izjednačili u 62. minuti preko Kasparsa Gorkssa, da bi konačnu pobjedu domaćinu donio Beram Kayal devet minuta prije kraja.

Kasnije su igrali Malta i Grčka, a momčad Fernanda Manuela Santosa spasila se u zadnjim sekundama utakmice. Grci su se dugo mučili, pred kraj su čak ostali i s igračem manje jer je isključen Papastathopoulos, ali na kraju ih je pomazila i sreća jer je Vassilis Torossidis ipak zabio u sudačkoj nadoknadi. Tom pobjedom Grci su preuzeli vrh skupine F.