NEUGODNI DOMAĆINI

Pobjede upisali Split, Zadar i Šibenik

19.03.2011 u 17:15

U tri utakmice 22. kola Prve HNL koje su počele u subotu u 15 sati, pobjede su upisale samo domaće momčadi, dok u okršajima koji su bili na rasporedu u 17 sati nije bilo pobjednika

U pet subotnjih HNL susreta, ne računajući derbi, gostima su ostale tek mrvice, odnosno uzeli su dva boda.

Split se vratio na treće mjesto na ljestvici nakon što je u Parku mladeži pred 1.200 gledatelja srušio Zagreb sa 2:0. Golove za 'crvene' su zabili Budiša (23) i Rašić (88), a 'pjesnici' su od 67. minute igrali s igračem manje jer je isključen Jefthon.

Na Šubićevcu je domaćin produbio krizu Osječana (2:1). Šibenik je došao u vodstvo preko Fuštara (12), Ljubojević je izjednačio (39), a oko tisuću navijača opet je razveselio junak utakmice Fuštar.

U Stanovima je oko 500 ljudi vidjelo pobjedu Zadra protiv Lokomotive 1:0. Na semaforu je 0:0 stajalo sve do 80. minute, a tada je put do mreže pronašao Terkeš.

U Varaždinu je pred tisuću gledatelja domaćin remizirao sa Slaven Belupom. Toplakova družina je povela u 43. minuti preko Glavine, a bod gostima je Koprivničanima osigurao Benko u 53.

Jedini susret na kojem gledatelji nisu vidjeli pogodak je onaj na Kantridi između Rijeke i Cibalije.

Prije početka utakmica održana je minuta šutnje za japanski narod.