EUROPSKA LIGA

Englezi ispali, divljački nasrtaj Balotellija

17.03.2011 u 22:59

Moskovski Spartak, kijevski Dinamo, Twente, Benfica, Porto, Villareal, PSV i Braga osigurali su prolaz u četvrtfinale Europske lige, a ispali su neki favoriti poput Manchester Cityja, Liverpoola i Zenita

I Zenit i City su na svom terenu slavili, ali su to bile 'pirove pobjede', nedovoljne za prolaz među osam najboljih.

Manchester City je s 1:0 porazio Dinamo Kijev, a tragičar dvoboja bio je Mario Balotelli, koji je prvo spektakularno promašio čistu priliku za gol, a potom u 36. minuti zaradio isključenje zbog divljačkoga nasrtaja.

Kijevljani su i s igračem više bili potpuno neaktivni, ali je momčadi našega Ognjena Vukojevića, koji je igrao cijeli susret, i to bilo dovoljno za prolaz.

Zenit nije uspio nadoknaditi 0:3 protiv Twentea, iako je nakon prvoga poluvremena vodio s 2:0, a tako je i ostalo do kraja.

PSG i Benfica su odigrali 1:1, a Portugalci su tako sačuvali prednost od 2:1 iz prve utakmice, dok je Spartak u Moskvi demolirao Ajax s 3:0 i s ukupno 4:0 najuvjerljivije došao do četvrtfinala. Hrvatski nogometaš Filip Ozobić nije nastupio za ruski sastav već je utakmicu pratio s klupe za pričuve.

U četvrtak je nastupio još jedan Hrvat Domagoj Vida, no njegov Bayer je izgubio u Španjolskoj od Villarreala 1:2 i nakon domaćeg poraza 2:3 oprostio se od daljnjeg natjecanja. Vida je na terenu proveo 62. minute.

Ispao je i Rangers koji je na svom travnjaku izgubio od PSV Eindhovena 0:1, nakon što je prvi susret završio 0:0. Nikica Jelavić nije imao pravo nastupa za Rangers u Europskoj ligi.

U večernjem terminu od Europske lige se je oprostio i posljednji engleski predstavnik. Liverpool je na svojem Anfieldu odigrao 0:0 s Bragom koja je iz Portugala donijela prednost od 1:0.