UKRAJINSKA LIGA

Srna iz slobodnjaka donio pobjedu Šahtaru

02.03.2009 u 21:39

Darijo Srna donio je pobjedu svom Šahtaru protiv Iljičeveca u prvoj utakmici nakon zimske stanke ukrajinskog prvenstva. Na gostovanju su Srna i Šahtar slavili 2:1

Iljičevec iz Marupolja pokazao se kao tvrd orah u ogledu protiv Šahtara našeg Darija Srne u sklopu 18. kola ukrajinske lige. Gosti ih Donjecka bili su favoriti u tom ogledu, no tek su u samom finišu utakmice došli do pobjede od 2:1. Šahtar je, istina, poveo u 22. minuti golom Gaia, da bi Bjelorus u dresu Iljičeveca izjednačio u 52. minuti.

Srnina 'bomba' za pobjedu Šahtara

Otpor pretposljednje momčadi lige slomljen je u 82. minuti kada je Srna iz slobodnog udarca donio pobjedu i tri boda Šahtaru.

Šahtar je tek peti u prvenstvu Ukrajine s devet bodova manje od vodećega Dinama.
Ognjen Vukojević te Goran Sablić i njihov kijevski Dinamo prvu utakmicu proljetnog dijela odigrat će u četvrtak u Harkovu protiv Metalista.