VAN DER SAAR NEPRELAZAN

Manchester preko Arsenala do polufinala

12.03.2011 u 20:31

Nogometaši Manchester Uniteda plasirali su se u polufinale FA kupa nakon što su na prepunom Old Traffordu svladali Arsenal s 2:0 pogocima Fabija (28) i Waynea Rooneya (49)

Arsenal je tako u istom tjednu ispao i iz Lige prvaka i FA Kupa, a na Old Traffordu su propustili su ogroman broj prilika. Najbolji pojedinac susreta bio je vratar ManU-a Edwin van der Saar, koji je branio sjajno.

Ranije su se i nogometaši Boltona plasirali su se u polufinale FA Kupa nakon što su slavili u gostima kod Birmingham Citya s 3:2. U vrlo uzbudljivoj utakmici Boltonu je prolaz u polufinale osigurao Južnokorejanac Lee Chung-yong pogotkom u 90. minuti. Birmingham City je dvaput dostizao vodstvo gostiju pogocima Camerona Jeromea (38) i Kevina Phillipsa (80), dok su strijelci za Bolton Wandererse bili Johan Elmander (21) i Kevin Davies (66pen). Ivan Klasnića zamijenio je kod Boltona u 61. minuti strijelac Lee, a Birminghamu ostaje utjeha da su prije 14 dana osvojili Liga kup.

U preostalim susretima četvrtfinala u nedjelju se sastaju Stoke City - West Ham United i Manchester City - Reading.