BUNDESLIGA

Hannoverova pljuska Bayernu za drugo mjesto

05.03.2011 u 18:59

U najzanimljivijem susretu 25. kola njemačkog nogometnog prvenstva Hannover 96 je kao domaćin svladao Bayern sa 3:1 (1:0), te se probio na drugo mjesto na ljestvici.

Hannover je poveo sa 2-0 golovima Abdellaouea (16) i Rauscha (51), na 2-1 smanjio je Robben (55), da bi konačnih 3-1 postavio pinto (62).

Hannover sada ima 47 bodova, 14 manje od vodeće Borussije iz Dortmunda, a jedan više od trećeg Bayera iz Leverkusena koji ima utakmicu manje, dok je Bayern četvrti sa 42 boda, te je u velikoj opasnosti da sljedeće sezone ne izbori nastup u Ligi prvaka jer Njemačka u najjačem klupskom natjecanju ima pravo na tri predstavnika.

Danijel Pranjić igrao je čitav susret za Bayern.

Srđan Lakić igrao je čitavu utakmicu za Kaiserslautern, dok je Stiven Rivić igrao do 76. minute u 0-0 remiju na gostovanju kod Eintrachta u Frankfurtu. Ivo Iličević zbog bolesti nije konkurirao za nastup u sastavu kaiserslauterna koji se sada nalazi na 16. mjestu sa 25 bodova, koliko imaju i 15. Stuttgart, te 17. Werder.

Boris Vukčević igrao je do 69. minute za Hoffenheim koji je na gostovanju kod posljednje Borussije iz Moenchengladbacha izgubio sa 0-2. Josip Šimunić zbog ozljede, ali i nesuglasica s klupskim vodstvom nije konkurirao za nastup. Hoffenheim je dveti na ljestvici sa 33 boda, a Borussia je ostala posljednja sa 22 boda.

Mario Gavranović odigrao je prvo poluvrijeme u 0-1 porazu Schalkea 04 na gostovanju kod Stuttgarta. Schalke se trenutačno nalazi na 10. mjestu sa 30 bodova.