BUNDESLIGA

Borussija (D) uništila Bayernove snove o naslovu

26.02.2011 u 20:46

U subotu se u Münchenu igrao derbi Bundeslige između vodeće momčadi prvenstva dortmundske Borussije i Bayerna. Pobjedom u Münchenu momčad Borussije napravila je veliki korak prema naslovu, dok Bayernu preostaje borba za drugo mjesto

U derbiju 24. kola njemačkog nogometnog prvenstva vodeća Borussia iz Dortmunda je kao gost na Allianz Areni u Münchenu svladala branitelja naslova Bayern sa 3-1 (2-1), te se tako još više primakla osvajanju prvenstva.

Strijelci za Borussiju bili su Barrios (9), Sahin (18) i Hummels (60), dok je jedini pogodak za Bayern postigao Luiz Gustavo (16).

Deset kola prije kraja prvenstva Borussia ima 58 bodova, 13 više od drugog Bayera iz Leverkusena, koji će svoj susret 24. kola igrati u nedjelju protiv Werdera u Bremenu, te 14 od trećeg Hannovera 96, dok četvrti Bayern sada zaostaje nedostižnih 16 bodova.

Danijel Pranjić igrao je čitav susret za Bayern.

Nogometaši Hannovera 96 nastavili su nizati uspjehe, u 24. su kolu njemačkog prvenstva kao gosti svladali Sankt Pauli sa 1-0 (0-0), te izbili na treće mjesto ljestvice sa 44 boda, jednim manje od drugog Bayera iz Leverkusena, te dva više od četvrtog Bayerna koji imaju utakmicu manje. Vodeća Borussia Dortmund ima 55 bodova.

Jedini gol na utakmici postigao je Schulz u 89. minuti.
Susret Kaiserslauterna i Hamburger SV-a zavšio je 1-1, Srđan Lakić igra je cijeli susret za Kaiserslautern, a Mladen Petrić za HSV, dok je Stiven Rivić ušao u igru za domaće u 69. minuti. Kaiserslautern je trenutačno 15. sa 24 boda, a HSV šesti sa 37.

Mato Jajalo igrao je svih 90 minuta za oeln koji je na domaćem terenu svladao Freiburg sa 1-0, te se tom pobjedom probio na 11. mjesto sa 29 bodova. Freiburg je sada sedmi sa 37 bodova.

Boris Vukčević odigrao je prvo poluvrijeme, dok Josip Šimunić nije igrao za Hoffenheim koji je kao domain izgubio od Mainza sa 1-2. Hoffenheim je ostao deveti sa 33 boda, dok je Mainz peti sa 40.