EUROPSKA LIGA

Provukli se Villarreal i Liverpool, Ogi zabio

24.02.2011 u 23:02

Nakon uzvratnih susreta šesnaestine finala Europske nogometne lige doznali smo svih 16 klubova koji su izborili plasman u osminu finala

Natjecanje u najmasovnijem europskom kupu nastavljaju CSKA, Porto, Glasgow Rangers, Liverpool, Spartak Moskva, Zenit St. Peterburg, PSV, Bayer Leverkusen, Villarreal, Braga, Twente, PSG, Benfica, Dynamo Kijev, Ajax i Manchester City.

U derbiju večeri Villarreal je pobijedio Napoli 2:1. Talijani su poveli golom Hamšika u 17. minuti, no 'žuta podmornica' je do konca poluvremena okrenula rezultat golovima Nilmara (42) i Rossia (45). U drugom dijelu Talijani su dva puta uzdrmali okvir gola.

Nakon što je u Pragu odigrao 0:0, Liverpool se na Anfieldu dugo mučio protiv Sparte. Na koncu je slavio 1:0 golom Dirka Kuyta u 86. minuti.

Rangers je mjesto u osmini finala izborio odigravši u Lisabonu 2:2 protiv Sportinga nakon što je prvi susret u Glasgowu završio 1:1. Škoti su prošli dalje postigavši drugi gol u trećoj minuti sudačke nadoknade, a strijelac je bio Edu. Nikica Jelavić nema pravo nastupa za Rangers u Europskoj ligi.

U osmini finala su i tri ruska kluba. Zenit je u uzvratnom susretu nadoknadio gol zaostatka iz prve utakmice protiv Young Boysa i u St Peterburgzu je slavio 3:1. Moskovski Spartak je većinu posla obavio u Švicarskoj pobijedivši Basel 3:2. U uzvratu je bilo 1:1. CSKA je prolaz izborio još u utorak protiv PAOK-a.

Rusi su vrlo lako mogli imati i četiri predstavnika, no Rubin je ispao od Twentea. Rusi su u prvom susretu igranom u Moskvi izgubili 0:2, no i uzvratu su nakon 24. minute nadoknadili zaostatak golovima Ansaldia (22) i Noboe (24). Ipak u sudačkoj nadoknadi prvog dijela smanjio je Janssen, a na 2:2 je postavio Douglas u 47. minuti.

Braga je nadoknadila poraz iz prve utakmice protiv Lecha (0:1) i na svom terenu je slavila 2:0. PSG je nakon 2:2 u gostima kod BATE Borisova u Parizu igrao bez pogodaka. Manchester City je rutinski odradio posao protiv Arisa. U prvom susretu u Grčkoj je bilo 0:0, a večeras su 'Građani' pred svojim navijačaima pobijedili 3:0.

Ajax i Dynamo Kijev su gostujuće pobjede protiv Anderlechta (3:0) i Bešiktaša (4:1) potvrdili i pobjedama na svom terenu. Ajax je u Amsterdamu slavio 2:0, dok je Dynamo u Kijevu pobijedio 4:0, a prvi gol za ukrajinski sastav zabio je hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević baš kao i u prvom susretu igranom u Istanbulu.