KUP UEFA

Olić opet zabio, ispali Milan i Tottenham

26.02.2009 u 20:22

U četvrtak su na travnjacima diljem Europe igrani uzvratni susreti 1/16 finala Kupa UEFA. Među ostalima, u idući krug plasirali su se moskovski CSKA i Metalist iz Harkova te njemački HSV za koji je Ivica Olić ponovno poentirao, dok je AC Milan ispustio prednost od 2:0 i ispao iz natjecanja

Nogometaši ukrajinskog Metalista iz Harkova i moskovski CSKA izborili su plasman u osminu finala Kupa UEFA. Metalist je na domaćem terenu pobijedio Sampdoriju 2:0 i tako potvrdio pobjedu 1:0 iz prve utakmice. Strijelci za ukrajinsku momčad bili su Serhij Valjajev i Jaja. Identičnim rezultatom CSKA je u Moskvi pobijedio Aston Vilu nakon što je prvi susret u Birminghamu završio 1:1. Strijelci za CSKA bili su Juri Žirkov i Vagner Love.

Pobjednički gol Ivice Olića protiv NEC-a u Hamburgu

Njemački HSV također je izborio osminu finala Kupa UEFA dvjema pobjedama. Nakon uvjerljive pobjede protiv NEC-a od 3:0 u Nizozemskoj, u uzvratu u Hamburgu pogotkom Ivice Olića HSV je potvrdio prolazak u naredni krug natjecanja. Cijelu utakmicu odigrao je i Mladen Petrić.

Francuski prvoligaši PSG je u obje utakmice deklasirao Wolfsburg. U Parizu je bilo 2:0, a u uzvratu u Njemačkoj 3:1. Strijelci za PSG bili su Peguy Luyindula i Jerome Rothen, dok je pogodak za domaćine postigao Makoto Hasebe.

Marseille je slavio nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca protiv Twentea 7:6. Utakmica je završila gostujućom pobjedom OM-a 1:0, identičnim rezultatom kojim je Twente slavio u Francuskoj. Strijelac za Marseille bio je Ben Afra u 24. minuti. Prilikom izvođenja kaznenih udaraca za domaćine su promašili Nkufo i Rajković, a za Marseille jedino Ziani.

U 'ljepotici dana' Galatasaray je u Istanbulu pobijedio Bordeaux 4:3 nakon što je prvi susret završio 0:0. Pogodak odluke postigao je Sabri Sarcoglu u 90. minuti. Pogotke za Galatasaray postigli su i Arda Turan (43, 65) i Harry Kewell (44), a za goste Bellion (1), Chamakh (74) i Cavenaghi (75).

Milan je nakon 1:1 iz Bremena u uzvratu na San Siru odigrao 2:2 protiv Werdera i njemački sastav zbog više golova u gostima ide dalje. Milan je vodio 2:0 golovima Pirla (26) i Pata (33), no u drugom dijelu je Pizzaro zabio dva gola za Werder (68, 78). Jurica Vranješ nije igrao za goste.

Ajax je u Amsterdamu odigrao 1:1 protiv Fiorentine, a kako je u prvom susretu slavio sa 1:0, ide dalje. Viole su povele pogotkom Alberta Gilardina u 61. minuti, a izjednačio Leonardo u 88. minuti.

Tottenham je u Londonu remizirao sa Šahtarom 1:1, nakon što je u Donjecku izgubio 0:2. Poveo je domaćin pogotkom Dos Santosa u 55. minuti, a izjednačio je Fernandinho u 86. minuti. Luka Modrić nije nastupio za Tottenham, dok Vedran Ćorluka ni nema pravo nastupa u Kupu UEFA. Darijo Srna je ponovo predvodio Šahtar.

Zenit je, nakon 2:1 u St Peterburgu, s identičnim rezultatom slavio i u uzvratu protiv Stuttgarta. Strijelci za ruski sastav bili su Igor Semšov (42) i Viktor Fajzulin (86), a za domaćine Timo Gebhart (80). Ivica Križanac je odigrao cijeli susret za Zenit.

Rezultati:
CSKA - Aston Villa 2:0 (Žirkov 61, Vagner Love 90+3) - prva utakmica 1:1
METALIST - Sampdoria 2:0 (Valjajev 30, Jaja 40) - prva utakmica 1:0
HSV - NEC Nijmeegen 1:0 (Olić 9) - prva utakmica 3:0
Wolfsburg - PSG 1:3 (Hasebe 63 / Luyindula 38-11m,73, Rothen 60) - prva utakmica 0:2
GALATASARAY - Bordeaux 4:3 (Turan 43,65, Kewell 45, Srioglu 90 / Bellion 1, Chamakh 74, Cavenaghi 75) - prva utakmica 0:0
Twente - MARSEILLE 6:7 jedan. 0:1 (Ben Afra 24) - prva utakmica 1:0
UDINESE - Lech Poznan 2:1 (Pepe 57, Di Natale 90+1 / Rengifo 13) - prva utakmica 2:2
Standard - BRAGA 1:1 (Mbokani 79 / Aguiar 88) - prva utakmica 0:3
Stuttgart - ZENIT 1:2 (Gebhart 80 / Semšov 42, Fajzulin 86) - prva utakmica 1:2
MANCHESTER CITY - Kopenhagen 2:1 (Bellamy 73, 80 / Vingaard 90+3) - prvi susret 2:2
Milan - WERDER 2:2 (Pirlo 27-11m, Pato 33 / Pizarro 68, 78) - prvi susret 1:1
AJAX - Fiorentina 1:1 (Leonardo 88 / Gilardino 61) - prvi susret 1:0
Tottenham - ŠAHTAR 1:1 (Dos Santos 55 / Fernandinho 86) - prvi susret 0:2
Deportivo - AALBORG 1:3 (Sergio 38 / Shelton 42, Johanson 43, Envoldsen 45) - prva utakmica 0:3
ST ETIENNE - Olympiacos 2:1 (Payet 45, Ilan 58 / Gonzalez 75) - prva utakmica 3:1

NAPOMENA: Velikim slovima su ispisani klubovi koji su izborili plasman u osminu finala.