MOŽE I SA DESETORICOM

Real se u Barceloni približio vrhu

13.02.2011 u 23:07

U susretu 23. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je na gostovanju u Barceloni pobijedio Espanyol 1:0, a pogodak odluke zabio je Brazilac Marcelo u 24. minuti

Real je stigao do pobjede premda je od druge minute igrao s igračem manje. Isključen je vratar Iker Casillas nakon što je izvan kaznenog prostora oborio Josea Callejona. Jose Mourinho je izvukao iz igre Angela di Mariju, a na vrata poslao pričuvnu 'jedinicu' Antonia Adana koji ove sezone još nije branio.

U 39. minuti gosti su imali još jednu sjajnu priliku, Emmanuel Adebayor se sjurio prema suparničkim vratima, no uzdrmao je vratnicu. Adebayor je u nastavku utakmice imao još tri izgledne prilike, no sva tri puta je njegove udarce zaustavio Kameni.

Ovom pobjedom 'Kraljevski klub' je smanjio zaostatak za vodećom Barcelonom na pet bodova minusa. Barca ima 62 boda, a Real 57.

REZULTATI:

Espanyol - Real Madrid 0:1 (Marcelo 24)
Deportivo - Villarreal 1:0 (Lopo 60)
Real Sociedad - Osasuna 1:0 (Tamudo 74)
Hercules - Zaragoza 2:1 (Farinos 80, Trezeguet 89 / Braulio 7)
Malaga - Getafe 2:2 (Baptista 80-11m, Rondon 90+4 / Miku 8, Colunga 24)
Levante - Almeria 1:0 (Felipe Caicedo 53)

Igrano u subotu:
Santander - Sevilla 3:2 (Christian 12, Rakitić 19-autogol, Arana 90+2 / Fazio 40, Fabiano 83-11m)
Sporting - Barcelona 1:1 (Barral 16 / Villa 80)
Atletico M - Valencia 1:2 (Reyes 3 / Joaquin 41,86)