Hajdukovo odlično poluvrijeme, ali ipak remi

• Autor: A.D.
  • 7.2.2011 20:01:31
  • 7.2.2011 18:47:39

Hajduk je u zadnjoj pripremnoj utakmici u Antalyji odigrao neodlučenih 1:1 protiv poljskog Lecha. Oslabljeni Hajduk, bez kapetana Vukušića te njegovih kolega iz mlade reprezentacije Trebotića, Andrijaševića, Jozinovića i Sačera, bez reprezentativca Bulkua i ozlijeđenih Brkljače, Vejića i Maloče bio je više nego dostojan protivnik Lechu iz Poznana, momčadi koja je, za razliku od Hajduka, uspjela proći među 32 momčadi Europske lige

Bilo je to najbolje poluvrijeme Hajduka na pripremama koje je vodstvom okrunio Marin Ljubičić u 24. minuti, nakon duplog pasa s Antom Režićem. Mogao je Oremuš nedugo potom i povećati vodstvo, no umjesto mreže pogodio je stativu.

'Ovo je najbolje poluvrijeme otkad smo počeli pripreme, mogli smo izvući i više od remija', rekao je trener Vučević, zadovoljan onime što su njegovi mladi igrači pokazali. Poljaci su došli do izjednačenja u 55. minuti, Semir Štilić bio je precizan iz kaznenog udarca nakon što je Jonjića lopta pogodila u ruku.

Do kraja susreta, Goran Vučević dao je priliku svim igračima, ušli su mladi Barišić, Bašić, Džoni i Milić, a do kraja susreta Anas Sharbini je mogao dovesti Hajduk u vodstvo, no nije bio precizan.

Bila je ovo četvrta i posljednja pripremna utakmica Hajduka na pripremama u Turskoj, a Splićani su ubilježili jednu pobjedu i tri neodlučena rezultata. U Beleku su slavili sa 3:2 protiv ukrajinskoga Obolona te odigrali 0:0 s bečkom Austrijom, 1:1 s bukureštanskim Dinom i 1:1 s Lechom.

Splićani će sljedeću provjeru imati protiv Dugopolja 10. veljače, a do prve utakmice proljetnog dijela HNL-a 26. veljače protiv Intera slijede još i ogledi s praškom Slavijom (13. veljače) i kod Dubrovnika 18. veljače.