OSAM GOLOVA

Inter u ljepotici kola svladao Romu

06.02.2011 u 22:52

U posljednjem dvoboju 24. kola talijanskog nogometnog prvenstva aktualni prvak Inter je svladao doprvaka Romu sa 5:3 (2:1)

Da će gledatelji na San Siru uživati u spektaklu dao je naslutiti sam početak dvoboja jer je Inter poveo golom Sneijdera već u 3. minuti. Na 1:1 izjednačio je Siplicio u 13., da bi potom Eto'o s dva gola (35, 63-11m) donio Interu prednost od 3:1, a Roma je zbog isključenja Burdissa pola sata prije kraja ostala s igračem manje.

Motta je u 71. minuti povisio sna 4:1 i činilo se da će Inter ostvariti uvjerljivu pobjedu. No, Roma je s igračem manje postigla dva gola preko Vučinića (75) i Lorije (81), te stigla nadomak izjednačenju. Ipak, pobjedu Interu je u 90. minuti golom za 5:3 osigurao Cambiasso.

Inter je ovom pobjedom probio na treće mjesto ljestvice sa 44 boda, pet manje uz utakmicu manje od vodećeg Milana, dok je Roma sedma sa 39 bodova i također utakmicom manje.

Od ranije odigranih utakmica spomenimo da su nogometaši Milana odigrali 1:1 na gostovanju kod Genoe. 'Rossonere' je u vodstvo doveo Pato (29), a za domaćine je izjednačio Floro Flores (45).

Rezultati:
Brescia – Bari 2:0 (Diamanti 17-11m, Caracciolo 90)
Genoa – Milan 1:1 (Flores 45 / Pato 29)
Lazio – Chievo 1:1 (Hernanes 45 / Cesar 64)
Lecce – Palermo 2:4 (Giacomazzi 17, Jeda 50 / Miccoli 36, Pastore 57, Hernandez 60, Iličić 62)
Napoli – Cesena 2:0 (Cavani 13, Sosa 90)
Parma – Fiorentina 1:1 (Amauri 15 / D'Agostino 49-11m)