SCHALKE U POLUFINALU

Pogledajte golove Rakitića i Gavranovića

26.01.2011 u 10:15

Nogometaši Schalkea plasirali su se u polufinale Njemačkog kupa svladavši u Gelsenkirchenu nakon produžetaka Nürnberg s 3:2, a pogotke su za domaćina postigli i hrvatski nogometaši Ivan Rakitić i Mario Gavranović

Gosti su dvaput vodili pogocima Juliana Schiebera (4, 32), a Hrvati u Schalkeu su pogađali za izjednačenje.

Prvo je Hrvat iz BiH sa švicarskom putovnicom Gavranović u 14. minuti poravnao na 1:1, a potom je Rakitić u 58. minuti postigao pogodak za produžetke. Oko 50.000 gledatelja na stadionu bučno je proslavilo pobjedonosni pogodak mladog, 17-godišnjeg Juliana Draxlera, kojim je Schalke otišao u polufinale.

U preostalim utakmicama četvrtfinala igraju Energie Cottbus - Hoffenheim, Duisburg - Kaiserslautern, te Alemannia Aachen - Bayern München.

Schalke - Nürnberg 3:2