PRIPREME U GABELI

Dinamo protiv Širokog za osvajanje turnira

22.01.2011 u 12:27

U finalu 21. memorijalnog turnira Andrije Ankovića igrat će Dinamo i Široki Brijeg. Teren je težak, a sada kada je počela padati kiša biti će još teži

Dinamo - Široki Brijeg 1:0 (0:0)

Na tribinama se okupilo oko 700-tinjak navijača, a utakmica započinje u 12.30.

KRAJ
90' Šitum promašuje gol iz izgledne pozicije
86' Kelava akrobatskim skokom izbija loptu ispred natrčalog Chevrota koji je bio sam pred njim
85' Kelava boksa udarac Glavine, a Bišćan čisti gužvu ispred vrata Dinama
77' nakon kreativne pauze Dinamo je stvorio klasični zicer, na dodavanje Tomečaka pucao je Kovačić, ali je Marić izvanredno obranio njegov udarac
53' Brezovec lijepo gađa iz slobodnjaka sa 20-tak metara, ali golman Marić brani
49' Dinamo je poveo nakon solo prodora svoj prvi pogodak je postigao Antun Palić

47' Sylvestr je u karamboličnoj akciji ninizao par igrača, ali ništa od svega
45' na poluvremenu nema pogodaka iako je s obje strane bilo prilika, ako tako i ostane o pobjedniku će odlučivati jedanaesterci.
36' Wagner se sjurio prema golu Dinama, no otišao je ukoso, i Kelava mu ušao u udarac
33' lijep slobodnjak Ibaneza kroti Marić
28' kiša je ipak prestala i dalje se može igrati nogomet
26' Beqiraj je provozao jednog, ali sustigao ga je drugi branič Širokog
25' Palić daje krasnu povratnu loptu Moralesu koji traljavo puca
22' Wagner je pucao sa 10-tak metara iskosa, a Kelava je upisao prvu ozbiljniju obranu
20' Široki je sasvim ravnopravan Dinamu, ako ne i za nijansu bolji
18' počela je kiša i pitanje ja kako će teren izgledati.
11' Sylvestr prolazi po lijevoj strani, ali je zaustavljen, a udarac Palića odlazi preko gola
9' šansa Širokog, Mišić puca sa 15 metara, ali Bišćan blokira šut koji je išao u okvir gola
2' prva opasnost po vrata Širokog, Beqiraj s 20 metara prebacuje gol

Dinamo igra četvrto finale u nizu, ali od 2008. ga nisu osvojili. U zadnja dva finala poraženi su nakon penala od Lokomotive i Osijeka. Tekstualni prijenos pratite na tportalu.

Široki Brijeg: Marić, Diogo, Barišić, Džidić, Brekalo, Ivanković, Marciano, Wagner, Mišić, Zakarić, Rosam

Dinamo: Kelava, Vrsaljko, Bišćan, Barbarić, Ibanez, Brezovec, Palić, Badelj, Morales, Sylvestr, Beqiraj