Nogomet PRIPREMNI TURNIR

Dinamo s domaćim snagama slomio GOŠK

Dinamo je u prvom polufinalu memorijalnog turnira Andrija Anković svladao domaći GOŠK rezultatom 3:0 i u finalu čeka boljeg iz dvoboja Split – Široki Brijeg

Teren u Gabeli bio je natopljen i težak za igru i domaćin je u prvom poluvremenu lako amortizirao sve pokušaje hrvatskog prvaka. Dinamo je uporno igrao po zemlji, što u ovim uvjetima nije bilo moguće, te samo dva puta zaprijetio preko Kramarića koji u oba navrata nije bio precizan.

U drugom poluvremenu Halilhodžić potpuno je izmijenio sastav i preokrenuo vodu na svoj mlin. Mjesto u Dinamovoj vezi zauzeli su Badelj, Kovačić, Šitum, Chago i Sylvestr, u napadu je ušao Beqiraj i ta je navala riješila dvoboj.

GOŠK je uspješno odolijevao još 20 minuta, a njihove dvije akcije zaustavio je pomoćni sudac signaliziravši zaleđe, da bi u 66. minuti nakon prekida Kovačića Barbarić doveo Dinamo u vodstvo. Samo dvije minute kasnije novi pogodak. Beqiraj je pronašao usamljenog Šituma koji snajperski pogađa za 2:0. U 76. minuti ponovno je Beqiraj bio asistent, ovog puta za Sylvestra koji postavlja za konačnih 3:0.

GOŠK je inače uvjerljiva prva momčad druge lige BiH, a ovo im je bio prvi poraz u sezoni na domaćem terenu. U ligi su nanizali deset pobjeda uz impresivnu gol razliku 20:2
Nakon dvoboja trener Halilhodžić nije koristio teške riječi.

'Po ovom teškom terenu nisam ni očekivao pretjerano lijepu igru, ali s drugim poluvremenom mogu biti zadovoljan jer smo vidjeli neke fine akcije i lijepe golove. Svako je dobio priliku, a ovi koji pokazuju manje uskoro ih više neće dobivati. Tko god bude u finalu, očekujem da odigramo još jednu dobru utakmicu. Lijepo je pobijediti, ali rezultat nam u ovom trenutku nije prioritet', završio je Halilhodžić nakon prvog dvoboja Dinama u 2011. godini.