OD HRVATA TEK MODRIĆ

'Vragovi' s igračem manje sačuvali mrežu kod 'spursa'

16.01.2011 u 19:17

U derbiju 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham i Manchester United su na White Hart Laneu odigrali bez pogodaka čime je United i dalje ostao bez poraza ove sezone

Crveni vragovi su od 74. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Rafael, no Spursi to nisu znali iskoristiti. Od četvorice hrvatskih igrača u redovima londonskog sastava nastupio je jedino Luka Modrić koji je odradio cijeli susret. Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka su bili na klupi, dok je Stipe Pletikosa utakmicu pratio s tribine.

Danas su odigrana još tri derbija. Liverpool i Everton su na Anfieldu odigrali bez pobjednika 2:2. Golove za 'redse' zabili su Raul Meireles (29) i Kuyt (68-aam), dok su strijelci za Everton bili Distin (46) i Beckford (52). Bio je to treći susret Liverpoola pod vodstvom novog menadžera Kennyja Dalglisha i prvi osvojeni bod, nakon dva poraza.

Na Stadium of Light snage su odmjerili Sunderland i Newcastle United, a utakmica je završila 1:1. Newcastle je poveo golom Kevina Nolana u 52. minuti, a izjednačio je Asamoah Gyan u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Sudari Sunderlanda i Newcastle Uniteda su poznati kao 'Tyne–Wear' derbi i za navijače oba kluba nema važnije utakmice. Sunderland i Newcastle su udaljeni svega 20-tak kilometara, a prva međusobna utakmica ovih klubova odigrana je 1883. godine.

Rezultatom 1:1 završila je i utakmica između gradskih suparnika Birmingham Cityja i Astona Villa igrana na St Andrews stadionu, Domaćin je poveo u 49. minuti golom Rogera Johnsona, a Villa je izjednačila u 73. minuti golom Jamesa Collinsa.

Na ljestvici vodi Manchester United sa 45 bodova koliko ima i gradski suparnik City, ali uz slabiju razliku pogodaka. Na trećem mjestu je Arsenal sa 43 boda, Chelsea ima 38, a Tottenham je peti sa 37 bodova.