DEBI REKORDERA

Džeko asistirao u pobjedi Manchester Cityja

15.01.2011 u 18:35

Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Edin Džeko, koji je prije nekoliko dana potpisao ugovor s Manchester Cityjem, odlično je odigrao svoju prvu utakmicu u dresu 'građana' i time pokazao i dokazao da je zasluženo postao najskuplji igrač s prostora bivše Jugoslavije

U svojoj premijernoj utakmici u engleskom Premeirshipu, ali i sjajnoj predstavi Manchester Cityja i Wolverhamptona, Edin Džeko odigrao je svih 90 minuta tijekom kojih je upisao asistenciju za treći gol svoje momčadi, ali i pokazao dio svog nogometnog znanja koje ga je dovelo u jedan od najbogatijih klubova na svijetu.

Chelsea je kao domaćin na Stamford Bridgeu svladao Blackburn sa 2:0, čime je stigao do tek druge pobjede u zadnjih deset utakmica. Branislav Ivanović je zabio za 1:0 u 57. minuti, kada je uspio nekako progurati loptu u velikoj gužvi preko gol-crte, a pobjedu domaćina potvrdio je Nicolas Anelka u 76. minuti. Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić odigrao je prvo poluvrijeme za Blackburn Roverse.

Chelsea je s ova tri boda stigao na četvrto mjesto sa sedam bodova manje od Cityja.

Premiership, 23. kolo:

Chelsea - Blackburn 2:0 (Ivanović 57, Anelka 76)
Manchester City - Wolverhampton 4:3 (K. Toure 39, Tevez 49, 66, Y. Toure 54 / Milijaš 11, Doyle 67-11 m, Zubar 86)
Stoke - Bolton 2:0 (Higginbotham 37, Etherington 63-11 m)
WBA - Blackpool 3:2 (Odemwingie 36, 87, Morrison 52 / Vaughan 11, Taylor-Fletcher 79)

Wigan - Fulham 1:1 (Rodallega 56 / Johnson 84)
West Ham - Arsenal 0:3 (Van Persie 13, 77-11m, Walcott 41)