TRI GOLA I ASIST

Čudesni Ronaldo donio preokret Realu

09.01.2011 u 22:06

U derbiju 18. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je na Santiago Bernabeu pobijedio Villarreal 4:2. Junak utakmice bio je Cristiano Ronaldo koji je zabio tri gola, te asistirao za četvrti gol 'Kraljevskog kluba'

Bila je to sjajna utakmica u kojoj su gosti vodili 1:0 i 2:1, a potom imali još nekoliko sjajnih prilika, međutim Real je uspio okrenuti rezultat i izboriti 15. pobjedu sezone čime je ostao na dva boda zaostatka za Barcelonom. Sa nova tri gola Ronaldo je stigao ukupno do 22 gola ove sezone, četiri više od Lionela Messija na drugom mjestu ljestvice strijelaca.

'Žuta podmornica' je povela golom Canija u sedmoj minuti, no dvije minute kasnije Ronaldo je izjednačio. U 18. minuti Marco Ruben ponovo dovodi goste u vodstvo, a u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Portugalac je poravnao. Potpuni preokret se dogodio u 79. minuti kada je Ronaldo po treći put zatresao suparničku mrežu. Trener gostujućeg sastava Juan Carlos Garrido žestoko je prosvjedovao zbog navodnog zaleđa zbog čega je isključen. Tri minute kasnije Kaka je, na dodavanje Ronalda, zapečatio sudbinu Villarreala.

Kakin gol izazvao je buru oduševljenja kod Josea Mourinha koji je pogodak proslavio ispred Villarrealove klupe što je umalo izazvalo tučnjavu.

Nakon 18. kola Barcelona vodi sa 49 bodova, dva manje ima Real Madrid dok je Villarreal na trećem mjestu sa 36 bodova. Četvrta je Valencia koja je golom Mate pri kraju dvoboja svladala Levante.

REZULTATI:

Real Madrid - Villarreal 4:2 (Cani 7, Ruben 18 / Ronaldo 9, 45+1,79, Kaka 82)
Osasuna - Getafe 0:0
Racing Santander - Sporting 1:1 (Arnolin 30-autogol / Castro 90+1)
Espanyol - Real Zaragoza 4:0 (Osvaldo 8, Garcia 30-11m, Vazquez 34, Garcia 87)
Real Mallorca - Almeria 4:1 (Ramis 12, Victor 37, Nsue 67, Pereira 89 / Crusat 66)
Levante - Valencia 0:1 (Mata 83)