FERGUSON IPAK NA VRHU

Bowyer u zadnjoj minuti zaustavio United

28.12.2010 u 23:32

U večernjem susretu 20. kola engleskog nogometnog prvenstva Birmingham i Manchester United su odigrali bez pobjednika, 1:1. United je poveo golom Dmitra Berbatova u 58. minuti, a izjednačio je Lee Bowyer u 90. minuti dvoboja

Birmingham je tako zaustavio Fergusonovu momčad koja je u ligi upisala četiri pobjede u nizu i s nova tri boda bi steknla realnih pet bodova prednosti pred konkurencijom, te produbio neizvjesnost u najosjetljivijem dijelu prvenstva. Idući dvoboj Maanchester United će imati 1. siječnja kada će gostovati kod WBA.

Hrvatski napadač Nikola Kalinić postigao je dva gola za Blackburn u gostujućoj pobjedi protiv WBA 3:1 u susretu 20. kola engleskog prvenstva. Kalinić je prvi gol zabio u trećoj, a drugi u 53. minuti. No, u 64. minuti je zbog grubog nasrtaja na Scharnera pocrvenio. Među strijelce se upisao i Mame Biram Diouf u 62. minuti utakmice, dok je gol za domaćine zabio Jerome Thomas (17).

Tottenhamu je slavio protiv Newcastle Uniteda 2:0. Pobjedu Spursima donijeli su Aaron Lennon (57) i Gareth Bale (81). Spursi su od 65. minute igrali bez isključenog Younesa Kaboula. Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Tottenham, dok su Niko Kranjčar, Vedran Ćorluka i Stipe Pletikosa utakmicu proveli na klupi za pričuve.

Manchester City je pobijedio Aston Villu 4:0., a golove su postigli Mario Balotelli (8-11m, 27, 55-11m) i Joleon Lescott (13).

Na ljestvici vodi United sa 38 bodova koliko ima i City. Na trećem mjestu je Arsenal sa 35 bodova.