Hajduk poražen na Poljudu od Rosenborga

• Autor: A. D. / Hina
  • 11.12.2010 18:48:36
  • 11.12.2010 17:26:34

S pričuvnom momčadi i pred samo 1.000 gledatelja Hajduk je poražen od Rosenborga s 2:1 i sad još čeka posljednju utakmicu u Europskoj nogometnoj ligi, nakon koje će nogometaši otići na odmor

U subotnjim popodnevnim satima Hajduk i Rosenborg odigrali su prijateljski susret u kojem su s 2:1 slavili gosti. Poveo je Hajduk golom svog najboljeg strijelca Ante Vukušića, uoči odlaska na odmor izjednačio je Prica, a nepažnju Hajdukove obrane u 73. minuti kaznio je Wanberg i postigao pobjednički pogodak.

Vučević je na teren poslao kombiniranu momčad, u drugom dijelu napravio je čak osam izmjena, a od standardnih nisu igrali golman Radošević i Anas Sharbini, dok su Ibričić, Vejić, Andrić, Buljat i Maloča odigrali po poluvrijeme.

'Ovo je za nas bila probna utakmica i bitno je da se nitko nije ozlijedio. Rezultat je u drugom planu, bitno je vidjeti tko je svježiji i tko će moći dati više u 90 minuta protiv Anderlechta', rekao je Hajdukov trener Goran Vučević.

Ovaj prijateljski dvoboj na Poljudu Hajduku je bila pretposljednja utakmica u jesenskom dijelu sezone koju će završiti u četvrtak, 16. prosinca, u Bruxellesu utakmicom 6. kola G skupine Europske lige protiv Anderlechta. Hajduk je ranije izgubio sve izglede da se u Europskoj ligi plasira u proljetni dio tog natjecanja, a u hrvatskom prvenstvu Hajduk je jesenski dio prvenstva završio na drugom mjestu, s pet bodova manje od Dinama.