NA NOGOMETNOM TERENU

U Meksiku nikad mira - tučnjava, devet crvenih kartona

23.10.2012 u 12:30

Utakmice meksičke lige nemali su broj puta bile mjesto na kojima su nogometaši snagu odmjerili i u boksu, odnosno drugim borilačkim vještinama

Tako je, nažalost, bilo i u dvoboju Estudiantes Tecosa i Doradosa, u natjecanju Ascenso MX, koji su domaćini dobili 2:1. Naime, nakon jednog duela na sredini terena, koji se činio bezazlen, u 82. minuti i pri rezultatu 2:1 došlo je do opće tučnjave u koju su bili uključeni svi - od igrača na terenu do onih s klupe za rezerve, ali i članova stručnog stožera obiju momčadi.

Igrači su se lovili i udarali po cijelom terenu, a u jednom su se trenutku približili i tribinama, pa je postojala opasnost da se neredi prošire i van travnjaka. Na svu sreću, reagirali su i redari, pa je ograda ipak ostala zaključana i cijeli se slučaj raspetljao na terenu.

A kako? Sudac je podijelio devet crvenih kartona i, nakon pet, šest minuta boksanja, nogometašima pokazao da nastave igru, odnosno završe utakmicu.