SLOVENSKA SRAMOTA

U Mariboru skandirali: 'Nož, žica, Srebrenica'

14.02.2012 u 12:46

Nakon što su izbačeni iz dvorane, huligani su demolirali autobus gostujuće momčadi iz Gradačca

Prva utakmica osmine finala Challenge kupa između domaćeg Maribora i gostiju iz Gradačca manje će ostati upamćena po rezultatu (30:22 za Maribor), a više po skandalu koju su izazvali domaći navijači.

Skupina okupljena oko transparenta 'Maribor supporters' goste iz BiH dočekala je sramotnim povicima: 'Nož, žica, Srebrenica', zbog čega je u 4. minuti došlo do prekida utakmice. Huliganima je najavljeno da će pri ponavljanju te parole biti izbačeni s tribina, a to se i dogodilo u 56. minuti kad su Mariborčani ponovo krenuli veličati srpske krvnike Ratka Mladića i Radovana Karadžića uzvicima: 'Nož, žica, Srebrenica'.

No, tu nije bio kraj njihovu skandaloznom ponašanju jer su, nakon što su izbačeni iz dvorane, demolirali autobus gostujuće momčadi.

Klub je poslao službenu ispriku, ali očekuje se priopćenje Europske rukometne federacije.